Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 39208, ID obiektu: 39483

Hippiehaus

Hippiehaus

Hippiehaus

Znajdź informacje o niemieckim trio Hippiehaus - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Hippiehaus

kraj: Niemcy

gatunek: dance, electronic

 

Hippiehaus to muzyczne niemieckie trio tworzące swoje przeboje, łącząc dance z muzyką elektroniczną. Clemens Krallmann, Stefan Haupt oraz Thomas Reich to poważnie wyglądający muzycy, którzy potrafili szybko przebić się ze swoim przekazem do szerokiej rzeszy odbiorców, ubogacając muzyczny świat swoimi oryginalnymi kompozycjami.

Unikalna oraz świeża wizja zapewniła im miejsce na scenie muzycznej w 1999 roku, kiedy to formacja wydała swój pierwszy album zatytułowany „EMusic”. Krążek szybko zebrał pozytywne recenzje, napędzając w stronę Hippiehaus nowych fanów, spragnionych unikalnych doznań muzycznych.

Muzycy wyraźnie odstawali na tle innych artystów tego okresu, kiedy to scena electro oraz dance bardzo burzliwie się kształtowała. W ich muzyce daje się rozpoznać inspiracje zaczerpnięte od innych czołowych twórców tamtego czasu, wplecionych w oryginalną melodyczną mozaikę, która wymusza silniejsze przyciskanie słuchawek do uszu. Mimo niewielkiej dyskografii, każdy z releasów Hippiehaus jest ciekawą muzyczną odskocznią, wartą dołączenia do codziennej playlisty. Wizja oraz wykorzystane w kompozycjach Hippiehaus motywy, mimo wielu lat po powstaniu nie tracą na swojej aktualności. Trio bardzo dobrze łączy stare z nowym, pokazując przez swoją twórczość jak długą drogę pokonała muzyka dance oraz elektroniczna, by osiągnąć swój obecny wygląd.  

W 2001 roku Hippiehaus wydali swój drugi studyjny album, który przyjął się znacznie lepiej niż pierwszy krążek. Release odchodził trochę od wcześniej przyjętych konwencji, idąc bardziej w stonowane dźwięki funku oraz powolny, chwytliwy dub. Album doskonale wpisał się w oczekiwania odbiorców nie tylko na terenie Niemiec, dostarczając słuchaczom nowego muzycznego narzędzia do relaksu po codziennym mierzeniu się z zabieganą rzeczywistością. Wśród kompozycji szczególnie wartych uwagi wymienić można: „Deep Down" „Venus", „Bikkya" oraz „Hand in Hand".

Hippiehaus w trakcie swojej kariery dołożyło istotną cegiełkę w kształtowanie się współczesnego obrazu muzycznego świata. Unikalność wizji oraz specyficzne łączenie ze sobą melodyzmu z liryczną głębią, dawały bardzo szeroki wachlarz pozytywnych doznań, które na długo pozostawały w pamięci. Mimo upływu lat ta moc jest dalej obecna w ich kompozycjach. Każdemu poszukującemu dodatkowego zastrzyku muzycznej energii, Hippiehaus bez wątpienia pomoże.