Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Hird

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Hird

kraj: Szwecja

gatunek: electro

Christoffer Berg znany lepiej jako Hird, to uznany producent, inżynier muzyczny oraz Dj, którego zjawiskowe kompozycje utrzymane w stylu electro potrafią przynieść solidną dawkę pozytywnych doznań i nie pozostawić na słuchaczu suchej nitki.

Berg rozpoczął swoją przygodę z muzyką w latach 90-tych, kiedy to zaczął eksperymentować z kształtująca się coraz intensywniej muzyką elektroniczną. Rezultatem była seria unikalnych, porywających releasów jak: „Hostlovep” dla Conceptional Recordings, „Christoffer Brus EP” dla Hobby Industries oraz „Christoffermusik EP” dla Swedish Imprint Facets.

Każde z wydań coraz silniej ugruntowywało pozycję Berga na międzynarodowej scenie muzycznej, a jego artystyczna wizja zataczała szersze kręgi, zyskując mu nowych zdeklarowanych fanów urzeczonych jakością otrzymywanej muzyki. Hird jako producent odpowiedzialny był za wydanie wielu kompozycji dla innych artystów, którym pomógł wylansować się dzięki swojej profesjonalnej perspektywie. Mimo, że dyskografia Hirda nie jest zbyt obszerna, to impakt jaki wywarł on swoją poboczną działalnością na przestrzeń muzyczną jest olbrzymi. Hird jako projekt muzyczny zaistniał dzięki współpracy Chrisa z Koop w Sztokholmie. Artysta dodatkowo otworzył swój własny klub o nazwie Meccca, w którym regularnie pojawiały się takie sławy jak: Alex Barck z Jazzanova, Seiji, Norma Jean Bell, Alex z Tokyo (Tokyo Black Star), Gil-bert i I: Cube, Azymuth, Jesper Dahlback aka the Persuader, DJ Cosmo, DJ Patife oraz MC Stamina.

Po wydaniu swojego debiutanckiego albumu jako Hird w 2004 roku, artysta rozpoczął intensywną Dj’ską trasę koncertową odwiedzając między innymi: Szwecję, Finlandię, Danię, Japonię, USA, Estonię, Rosję, Włochy oraz Anglię. Gdziekolwiek by się nie pojawił publiczność zawsze czekała na niego z niecierpliwością, a każdy występ był niesamowitym doświadczeniem oraz prawdziwą celebracją niczym niepowstrzymanej życiowej energii. Album „Moving on” zebrał kilka nominacji w tym do nagrody Alternative Grammy Manifest oraz Swedish Radio Awards ugruntowując pozycję Hirda w świadomości odbiorców.

Bardzo duże doświadczenie oraz pełne zorientowanie na tworzenie jedynie najwyższej jakości muzyki sprawia, że Berg jest często angażowany do licznych projektów muzycznych przez najbardziej znanych światowych artystów. Poza pomocą w tworzeniu ich kompozycji Berg powołuje do życia wiele remixów, które stanowią inspiracyjną pożywkę dla środowiska Dj’skiego na całym globie.

Hird to ciekawa odskocznia, która bez wątpienia dostarczy cała masę pozytywnych melodycznych doznań, poszerzając horyzonty muzyczne nawet najbardziej wysmakowanego oraz wymagającego słuchacza. By w pełni docenić artyzm jaki kryje w sobie Berg warto zwrócić się do jego innych projektów, zyskana pełniejsza perspektywa pozwoli nie tylko lepiej słuchać jego muzyki, ale bardziej intensywne ją przeżywać.