Teraz gramy

Holly Golightly

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Holly Golightly

kraj: Wielka Brytania

gatunek: R&B, electric, country blues

Holly Golightly to brytyjska artystka, której styl muzyczny płynnie przesuwa się między garage rockiem a R&B, zahaczając pod drodze o całą masę pozostały gatunków jak: pre-rock, electric, country blues oraz folk. Holly w swoich kompozycjach doskonale łączy inspiracje zaczerpnięte z rozmaitych stylów, dając swoim odbiorcom prawdziwie zróżnicowaną muzyczną mieszankę, która potrafi niejednokrotnie zaskoczyć słuchacza.

Solowy album artystki „The Good Things” wydany został w 1995 roku, szybko odbijając się głośnym echem w środowisku muzycznym. Styl gry oraz performance’u doskonale wpisywał się w muzyczne potrzeby odbiorców czyniąc z Holly artystkę, do której zaczęły lgnąć coraz większe rzesze nowych fanów.

W swoich kompozycjach Holly prezentuje wgląd w swój własny świat, który jest nieskażony zewnętrznymi wpływami obłudy oraz mody, za to przeniknięty ciepłem oraz prawdą do samych swoich korzeni. Takie podejście w kreowaniu swojej muzyki stanowi wizytówkę Golightly. Od swojego zaistnienia w 1995 roku Holly wydała kilka zjawiskowych releasów, z których każdy wpisywał się w praktycznie nieprzerwane pasmo muzycznych sukcesów. Artystka jest wyjątkowo rozchwytywana w środowisku muzycznym, a fani zawsze z utęsknieniem czekają na jej kolejne występy na żywo. Nie dziwi zatem fakt, że Holly Golightly regularnie podróżuje dając koncerty w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii oraz Europie. Jej unikalna wizja muzyczna bardzo szybko przekroczyła brytyjskie granice, zapewniając jej wielotysięczną międzynarodową bazę fanów, którzy z niecierpliwością czekają na każdy kolejny release artystki.

Dyskografia artystki cały czas się powiększa, stanowiąc wyraz nieustannie docierającego się stylu oraz ewoluującej muzycznej wizji. Każdy album, singiel oraz Ep jest kolejnym krokiem w muzycznym rozwoju Holly. Ilość różnorodnych doświadczeń płynących z uczestnictwa w rozmaitych kolaboracjach z największymi artystami światowej sceny muzycznej (jak chociażby White Stripes, Billy Childish, Rocket from the Crypt), dodaje nowego poziomu artyzmu do jej własnych kompozycji. Dodatkowo Holly inspiruje się szeroko rytmami lat 60-tych, doskonale wplatając je w swoje utwory. Efekt jest zwyczajnie magiczny, a połączenie lirycznej głębi oraz niesamowitej melodycznej struktury potrafi wmurować słuchającego w miejscu.

Jeśli poszukujemy świeżego wymiaru rocka łączącego w sobie nowoczesne gatunki muzyczne, to twórczość Holly Golightly będzie tutaj strzałem w dziesiątkę. Artystka przyniesie każdemu, nawet najbardziej wymagającemu słuchaczowi solidną dawkę pozytywnych doświadczeń muzycznych oraz możliwość poszerzenia swoich melodycznych horyzontów. Holly Golightly z pewnością stanowić będzie wartościowy dodatek do każdej codziennej playlisty, pozwalając na szybsze odzyskanie utraconej wewnętrznej równowagi między duszą, a ciałem w codziennej walce z zabieganym, znormalizowanym światem.