Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 39176, ID obiektu: 39450

Hooverphonic

Hooverphonic

Hooverphonic

Znajdź informacje o belgijskiej formacji Hooverphonic - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Hooverphonic

kraj: Belgia

gatunek: trip hop, electronica, electropop

Hooverphonic to belgijska formacja powstała w 1995 roku, która docelowo w swoich kompozycjach muzycznych skupiała się głównie na stylu trip hopowym. Jednak w miarę swojego rozwoju muzycy szybko zaczęli eksperymentować z nowymi rodzajami brzmienia, a przyszyta im przez środowisko muzyczne trip-hopowa łatka raz dwa odpadła. W swoim nowym podejściu muzycy perfekcyjnie łączyli ze sobą takie gatunki jak: alternative, electronica, electropop, rock oraz wiele, wiele innych dostarczając prawdziwie magiczne mieszanki, zdolne przeniknąć słuchającego na wskroś. Początkowo grupa działała pod nazwą Hoover jednak szybko okazało się, że w przestrzeni muzycznej znajduje się już kilka formacji o tej nazwie. By uniknąć kłopotów oraz zawirowań prawnych, muzycy szybko przemianowali się na Hooverphonic.  

Grupa istnieje na międzynarodowej scenie muzycznej już przeszło 20 lat, przez cały ten czas dostarczając swoim odbiorcom unikalnych, melodycznych kompozycji, których niezaprzeczalny artyzm znacznie wybija ich na tle pozostałej artystycznej konkurencji. Flirtowanie z różnymi stylami muzycznymi oraz futurystycznymi inspiracjami sprawia, że releasów Hooverphonic się nie słucha, ale intensywnie przeżywa całym sobą. W efekcie słuchacz otrzymuje niezapomnianą dawkę solidnej, muzycznej energii, która jest w stanie szybko odbudować nadwątlone przez codzienny świat siły.

W Belgii Hooverphonic dorobili się statusu legend muzycznych, jednak ich wpływ na rozwój muzycznego świata wykracza daleko poza ojczyste granice. Formacja posiada wielotysięczną bazę fanów na całym świecie, która z każdym rokiem się powiększa. Łączenie przejmujących wokali oraz wstawek instrumentalnych na najwyższym poziomie tworzy kompozycje, które zwyczajnie się nie nudzą i pozwalają z każdym kolejnym odsłuchaniem na odkrycie czegoś nowego, zarówno w utworze jak i samym słuchaczu.

W tworzeniu swoich albumów artyści jak sami przyznają mają podejście sountrackowe – dzięki temu każdy krążek jest odbierany inaczej, wpisując się niekiedy w całkowicie przeciwstawne konwencje. Wspólnym mianownikiem jest jednak angażowanie do każdego releasu dużej liczby gościnnych artystów, użyczających między innymi swoich głosów dla otrzymania możliwie jak najlepszego efektu. W jednym z wywiadów producent Alex Callier przyznał, że Hooverphonic tworzy albumy dla „kopciuszka” – oznacza to, że poszukują oni właściwego muzycznego bucika dla właściwej księżniczki, czyli odpowiednia piosenka musi być wsparta odpowiednim głosem. W efekcie na niektórych albumach niema tracku, gdzie jeden wykonawca wykonywałby więcej, niż jeden utwór. Hooverphonic to przesiąknięci inspiracjami z lat 60-tych perfekcjoniści, których kompozycje zwyczajnie muszą znajdować się zawsze na najwyższym poziomie – jest to fundamentem ich działalności. Dzięki tak pełnemu zdeklarowaniu, od lat podbijają oni serca oraz umysły słuchaczy, będąc prawdziwie dynamiczną, muzyczną siłą zmieniającą świat.

Każdy z utworów Hooverphonic to wyjątkowa muzyczna przygoda oraz osobny element zróżnicowanej, wielopoziomowej artystycznej mozaiki, której pełen obraz w dalszym ciągu się kształtuje. Hooverphonic to artyści, którzy przez swoje utwory będą w stanie rozjaśnić codzienną rzeczywistość w sposób, który na długo pozostanie w pamięci. Jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji przetestować ich możliwości, to czas najwyższy to zmienić.