Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Hot Station

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Hot Station

kraj: Japonia

gatunek: funk, soul, house

Hot Station to kolaboracyjny projekt muzyczny pomiędzy japońskimi Dj’ami: DJ 19 oraz Hide form Hot Dog and Hideout. Ich styl jest silnie osadzony w funku, soulu, hip-hopie oraz elementach house. Hot Station zaistniało na scenie muzycznej kilka lat temu wydając parę zjawiskowych releasów, które szybko zwróciły uwagę szerszej społeczności odbiorców. Nowy projekt spotkał się z uznaniem środowisk krytyków, przynosząc orzeźwiającą muzyczną bryzę.

Tych dwóch doświadczonych Dj’ów czerpie pełnymi garściami z twórczości najbardziej znanych artystów na świecie, wzbogacając proponowany przez siebie przekaz o naleciałości z często zupełnie przeciwstawnych muzycznych stylów. Efekt jest zwyczajnie magiczny. Hot Station to wirtuozi potrafiący dostarczyć odbiorcom kompozycje, które na długo zapadają w pamięć i nadają się zarówno do leniwego zalegania na kanapie z przyciśniętymi do uszu słuchawkami, jak i rozgrzewania przestrzeni tanecznych.  Duo posiada już wyrobioną opinię w świecie muzycznym – każdy z artystów może osobno pochwalić się licznymi sukcesami oraz rozbudowaną dyskografią. Hot Station jest wypadkową ich różnorodnych doświadczeń, dzięki czemu prezentowana muzyczna mozaika prezentuje się tutaj wyjątkowo barwnie.

Hot Station swoim wpływem daleko wykracza poza japońskie granice. Od momentu swojego powstania projekt bardzo szybko zaczął zagarniać pod swój muzyczny sztandar nowych słuchaczy na całym świecie, stając się istotną częścią tysięcy playlist. Wizja oferowana przez to japońskie duo należy do prawdziwie świeżych oraz niepozostawiających złudzeń, co do umiejętności kompozycyjnych samych muzyków. Hot Station, jako eksperyment muzyczny udał się wyjątkowo dobrze, łącząc w sobie nowe brzmienia. Artyści tworzący tą formację poszukują lepszych sposobów dla wyrażenia nowych poziomów swoich specyficznych, melodycznych wizji. Kompilacja ich dwóch unikalnych perspektyw przyniosła światu twórczość obok, której zwyczajnie nie można przejść obojętnie.