Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38883, ID obiektu: 39152

Hot Toddy

Hot Toddy

Hot Toddy

Znajdź informacje o brytyjskim DJ'u Hot Toddy'm - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Hot Toddy

kraj: Wielka Brytania

gatunek: house

Hot Toddy to przydomek brytyjskiego Dj’a Chrisa Todda, rozpoznawalnego głównie dzięki swojej współpracy z Crazy P(enis) - formacji, której był współinicjatorem. Chris w dużej mierze zajmuje się pisaniem muzyki nie tylko dla czołowych światowych artystów, ale również na własne potrzeby, czego efektem jest wiele zjawiskowych kompozycji potrafiących porwać słuchającego i nie pozostawić na nim suchej nitki.

Jako Hot Toddy Chris istnieje na scenie muzycznej od 1998 roku, wtedy to nakładem Neon Heights wydał swoje pierwsze releasy będące częścią Ep zatytułowanego „Bright Lights”. Pierwsze wydane tracki szybko zjednały mu uznanie zarówno ze strony środowiska krytyków, jak i brytyjskich słuchaczy. Toddy szybko zaczął piąć się w górę po drabinie popularności. Jego unikatowa wizja doskonale wpisywała się potrzeby odbiorców, wybijając go praktycznie z dnia na dzień na tle intensywnie kształtującej się brytyjskiej scenie muzycznej. Pochwalne recenzje otrzymane od krytyków tylko przyśpieszyły rozwój jego kariery, dając muzykowi niezbędną motywację do zdwojenia artystycznych wysiłków.

Efektem był wydanie w niedługim czasie pierwszego profesjonalnego albumu zatytułowanego „Super Magic”. Krążek szybko odbił się głośnym echem nie tylko w lokalnej przestrzeni muzycznej, a Todd stał się rozpoznawalny w szerszym środowisku artystycznym. Nie spoczywał on jednak na laurach cały czas eksperymentując ze swoim brzmieniem oraz szukając nowych możliwości do współpracy.

Chris Todd w trakcie swojej kariery prowadził kilka oddzielnych projektów muzycznych, z których każdy dołożył istotną cegiełkę w rozwój światowej muzyki elektronicznej. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Crazy P. Każdy z projektów pozwala w odmienny sposób zapoznać się z muzyczną perspektywą oferowaną przez Chrisa – a jest ona wyjątkowo barwna. Todd to artysta z głową wypakowaną melodycznymi pomysłami, których nie jest zwyczajnie w stanie zrealizować w obrębie jednego projektu. Prezentowany przez niego dynamizm oraz tytaniczna praca, której efektem są żywo odciskające się w umyśle słuchacza kompozycje, świadczą o wręcz niesamowitym poziomie artyzmu oraz zdeklarowania muzyką. Każdy z projektów może być traktowany jako część jednej wielkiej muzycznej mozaiki, jak i oddzielny twór skierowany do określonej grupy odbiorców. Dzięki takiemu podejściu Todd daje swoim fanom wybór w płynnym przechodzeniu między licznymi stylami.

Hot Toddy w swojej twórczości prezentuje inne podejście muzyczne, niż Crazy P jednak pewne wspólne naleciałości oraz inspiracje da się tutaj wyraźnie zauważyć. Chociaż Crazy P stanowiło podstawę dla Todda w wyrobieniu sobie muzycznej reputacji, to Hot Toddy od momentu swojego powstania stabilnie rozwijał solową karierę Chrisa, czyniąc z niego artystę, na którego umiejętności zapotrzebowanie cały czas rosło. Chris swoją twórczością przyczynił się bardzo do rozwoju wczesnej brytyjskiej sceny houseowej, jego wizja jednak nie zatrzymała się na angielskich granicach, szybko idąc w świat gdzie zjednywała artyście nowe rzesze fanów oraz uznanie całego środowiska muzycznego.

W 2010 roku Hot Toddy wydał swój drugi album zatytułowany „Late Night Boogie”, krążek prezentował sobą unikalne połączenie wszystkich muzycznych stylów, z którymi w swojej twórczości Todd miał styczność, dopełnionych o partie wokalne Danielle Moore oraz Jennifer Rhonwen.

Szukając unikalnych oraz wysmakowanych houseowych brzmień warto zwrócić się w stronę twórczości Todda, z całą pewnością jego niesamowite kompozycje przyniosą każdemu, nawet najbardziej wymagającemu słuchaczowi masę pozytywnych, melodycznych doznań.