Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

How to Dress Well

How to Dress Well fot. Wikimedia Commons

How to Dress Well

kraj: USA

gatunek: alternative, ambient

 

How to Dress Well to pseudonim artystyczny amerykańskiego wokalisty oraz twórcy piosenek Toma Krella, który przy tworzeniu swoich kompozycji muzycznych szeroko czerpie z najróżniejszych melodycznych stylów. Krell ze swoją muzyką nie daje się zaszufladkować jedynie do jednego gatunku, prezentując w swojej twórczości dynamizm, który od lat napędza w jego stronę nowe rzesze zdeklarowanych słuchaczy. Eksperymentowanie z łączeniem takich stylów jak: ambient, experimental, alternative R&B, lo-fi oraz electronic owocują zjawiskowymi, magicznymi wręcz kompozycjami, których impakt na słuchaczu jest równie wielki jak ich oryginalność.

Krell rozkręcił How to Dress Well w 2009 roku publikując na swoim blogu pierwsze EP, nie podawał on jednak wtedy żadnych informacji o sobie. Mimo skrytości został szybko dostrzeżony w blogosferze, za stale rosnącą popularnością poszło zaciekawienie ze strony krytyków muzycznych. Oni to szybko wydobyli Krella z cienia, a pochwalne recenzje na temat jego melodycznej wizji szybko zaczęły ugruntowywać pozycję artysty na scenie muzycznej.

W 2010 roku Krell wydał swój pierwszy album zatytułowany „Love Remains”, który łączył w sobie to co najlepsze z wcześniejszych Ep. Krążek szybko zdobył sobie dużą popularność w Stanach Zjednoczonych, Europie oraz Azji. Album stanowił ciekawy powiew nowości muzycznej, której z utęsknieniem oczekiwali słuchacze na całym świecie. W efekcie bardzo pozytywnego odbioru How to Dress Well znalazło się w zestawieniu 40 najlepszych formacji 2010. Stale rosnąca popularność napędzała Toma do działania. Nie spoczywając na laurach w 2011 roku wydał cztero trackowe EP pod tytułem „Just Once EP”. Utwory „Suicide Dream” oraz „Decisions” inspirowane były nagłą śmiercią przyjaciela artysty.

W następnym roku do obiegu trafił kolejny album – „Total Loss”. Krążek powstawał przez 15 miesięcy bez reszty angażując Toma, który szukał możliwie jak najlepszego rodzaju brzmienia dla wyrażenia swojej unikalnej muzycznej wizji. Włożona tytaniczna praca sprawiła, że „Total Loss” przerósł sukces jego debiutanckiego albumu, jeszcze silniej ugruntowując pozycję muzyka na artystycznej scenie. Niedługo potem album został wyróżniony przez Pitchfork jako jeden z 50 najlepszych albumów 2012 roku.

Na kolejny release fani How to Dress Well musieli poczekać aż do kwietnia 2014 roku, kiedy to Tom wydał swój pierwszy singiel „Repeat Pleasure” zapowiadający nadejście nowego studyjnego albumu –. „What Is This Heart?”. Oba releasy uznawane są jako najlepsze w dotychczasowej muzycznej karierze Krella.

Idąc za ciosem po wydaniu swojego ostatniego albumu Krell udał się w intensywną trasę koncertową zahaczając o Amerykę Północną, Kanadę, Australię, Nową Zelandię oraz najróżniejsze azjatyckie miasta. Ze swoją formacją Krell pojawił się również na kilku znanych festiwalach muzycznych, wśród zaledwie niektórych wymienić można: Flow Festival, Hostess Club Weekender oraz Pitchfork Music Festival,

How to Dress Well to doskonała odskocznia muzyczna w codziennej zabieganej rzeczywistości. Tom Krell swoją unikalną wizją jest w stanie przynieść prawdziwie unikalne oraz wysublimowane doznania, które na długo pozostaną w pamięci, dając każdemu słuchaczowi solidny zastrzyk pozytywnej energii.