Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 16960, ID obiektu: 16997

Hozier

Hozier

Hozier

Znajdź informacje o irlandzkim wokaliście Hozierze - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Hozier

kraj: Irlandia

gatunek: alternative, soul, blues

Andrew Hozier-Byrne (urodzony 17 marca 1990) znany lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem jako Hozier to irlandzki muzyk, wokalista oraz songwriter tworzący swoje kompozycje w połączeniu takich stylów jak indie rock, soul, blues, folk oraz R&B. Kompilowanie ze sobą najrozmaitszych rodzajów brzmień sprawia, że muzyczna wizja Andrew z roku na rok przemawia do coraz większej ilości słuchaczy na całym świecie.

Mimo stosunkowo niedawnego zaistnienia na deskach sceny muzycznej Hozier coraz wyraźniej ugruntowuje swoją pozycję zjednując swoim artyzmem nowych fanów oraz zyskując uznanie ze strony krytyków muzycznych. Jego muzyka stanowi powiew melodycznej, ambitnej świeżości inspirowanej twórczością największych światowych gwiazd. W tym wszystkim Hozier zachowuje jednak swoją oryginalność, wybijając się na tle innych artystów tworzących w podobnych do niego stylach. Hozier nie odtwarza muzycznych schematów, lecz powołuje do życia nowe – w efekcie każdy release jest bardzo silnie naładowany zarówno melodycznie, jak i emocjonalnie dostarczając słuchającemu to, co w muzyce prawdziwie najlepsze.

Początek przygody muzycznej Andrew przypada na jego lata podczas studiów w Trinity College (których nie ukończył), gdzie występował razem z formacją Anuna. Współpraca trwała przez 3 lata w trakcie, której artysta użyczał swojego głosu grupie podczas wystąpień między innymi w Norwegii oraz Holandii.

Jako Hozier Andrew zaistniał w 2013 roku wydając Ep zatytułowane „Take Me to Church” (na releasie znalazły się między innymi takie tracki jak: „Like Real People Do", „Angel of Small Death and The Codeine Scene" oraz „Cherry Wine"). Ep zostało wyjątkowo ciepło przyjęte przez publiczność dając wyraźny znak, że na scenie muzycznej pojawił się nowy, warty uwagi artysta. Popularność „Take Me to Church” jeszcze nieprzebrzmiała, gdy Hozier wydał kolejne Ep pod tytułem „From Eden” (z kawałkami: „Work Song", „Arsonist's Lullabye" oraz „To Be Alone”), które definitywnie ugruntowało jego artystyczną pozycję.

W efekcie stale rosnącej popularności, w stronę artysty zaczęły sypać się propozycje kontraktów oraz współprac przy licznych projektach. W 2014 roku do obiegu trafił album zatytułowany „Hozier”, zawierający najlepsze dotychczasowo stworzone kawałki artysty. Krążek szybko skupił na wokaliście uwagę muzycznego świata. Jego piosenka „Take Me to Church” na powrót stała się niekwestionowanym hitem, zyskując nominację do nagrody muzycznej Grammy w kategorii Piosenka Roku 2015.

Hozier pojawiał się między innymi na wielu festiwalach, galach oraz w programach telewizyjnych. Wśród zaledwie niektórych wymienić można: Glastonbury Festival,.Victoria's Secret Fashion Show 2014, Saturday Night Live oraz Late Night with Seth Meyers.

Popularność tego artysty daleko wykracza poza irlandzkie granice. Hozier posiada intuicyjną zdolność do tworzenia muzyki, która potrafi porwać za sobą publiczność. Dzięki swojemu pełnemu zdeklarowaniu na dostarczanie swoim odbiorcom jedynie najwyższej jakości melodycznych doznań, nieustannie powiększa on swoją bazę fanów na całym świecie. Hozier to artysta o bogatej stale ewoluującej wizji, dla której inspirację stanowią wszystko i wszyscy. Słuchając jego przemyślanych, muzycznych majstersztyków często ma się wrażenie, że inspiracją dla danego tracku było nasze własne życie. Dzięki temu z muzyką Andrew bardzo łatwo i szybko można się utożsamiać, czerpiąc z niej pokłady muzycznej energii pełnymi garściami.

Hozier

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Hozier Album 1