Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38781, ID obiektu: 39050

Husky Rescue

Husky Rescue

Husky Rescue

Znajdź informacje o fińskim zespole Husky Rescue: dyskografia, kariera, biografia na Radio ZET

Husky Rescue

kraj: Finlandia

gatunek: electronic, folkotronica, ambient

 

Husky Rescue to fińska formacja elektro łącząca w swoich kompozycjach takie muzyczne gatunki jak: electronic, folktronica, trip hop, ambient oraz downtempo. Skład grupy tworzą Marko Nyberg, Johanna Kalen i Antony Bentley.

Husky Rescue powstało z inicjatywy Marko w 2002 roku, który tworzył wtedy muzykę filmową pod własnym nazwiskiem. W tym okresie artysta szeroko inspirował się fotografią oraz malarstwem, podczas powoływania do życia swoich unikatowych kompozycji. Za swoje główne inspiracje uważa twórczość takich sław jak David Lynch, czy francuskiego kompozytora Erika Satie.

Wydając pierwszy studyjny album zatytułowany „Country Falls”, Nyberg podszedł do sprawy wyjątkowo nieszablonowo. Nagrał osobno ponad 20 różnych muzyków oraz wokalistów, z których każdy był jego dobrym przyjacielem działającym artystycznie na terenie Helsinek i połączył wszystko w prawdziwie zjawiskową całość. Husky Rescue docelowo stanowi muzyczny background Helsinek – utwory melodycznie odzwierciedlają długie zimowe noce oraz krótkie letnie dni, z przeplatającą się lekko melancholijno – tęskną atmosferą oraz nadzieją na lepsze jutro. Marko określa styl muzyczny Husky Rescue na zasadzie porównania go do „pierwszego” śniegu lub też pierwszego promienia słońca, dotykającego ziemi po długiej zimie. To plastyczne porównanie doskonale oddaje świeżość muzycznej wizji jaką Nyberg razem z pozostałymi artystami z Husky Rescue oferuje słuchającym. Ich muzyki nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa, odlatując do mroźnych krain prawdziwego artystycznego geniuszu.

Husky Rescue porywa oraz przenika do samej głębi swoją dawką zróżnicowanych melodycznych doznań, które wywołują w słuchającym cała masę często przeciwstawnych emocji. Jest to doświadczenie, które na długo zapada w pamięci, pozostawiając po sobie zawsze pewne wrażenie niedosytu. W efekcie do kompozycji Husky Rescue cały czas się wraca, każdorazowo odnajdując w nich nowy, nieuświadomiony wcześniej poziom artyzmu.  Artyści pojawiali się na jednych z najbardziej prestiżowych muzycznych festiwalach, każdorazowo zjednując pod swój sztandar nowe rzesze zdeklarowanych fanów. Wśród zaledwie niektórych eventów wymienić można takie jak: Lollapalooza, Glastonbury, South by Southwest oraz Austin City Limits.

Dyskografia Husky Rescue nieustannie się powiększa, a każdy kolejny release stanowi element zróżnicowanej, barwnej muzycznej mozaiki, która jest w stanie zadziwić nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Albumy: „Ghost Is Not Real” (2006), „Ship Of Light” (2010) oraz „The Long Lost Friend” (2013) to prawdziwa melodyczna uczta, która zapewni wiele godzin unikalnych muzycznych uniesień. Husky Rescue są ambitną oraz świeżą odskocznią w często skostniałych muzycznych schematach. Dzięki temu ich wizja doskonale wpisuje się w stale rosnące potrzeby odbiorców na całym świecie, stanowiąc wspomniany jasny promień po długie zimie.