Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38778, ID obiektu: 39047

I Monster

I Monster

I Monster

Znajdź informacje o angielskim duo - biografia, kariera, dyskografia na Radio ZET

I Monster

kraj: Wielka Brytania

gatunek: electronica, trip hop, electropop

I Monster to angielskie duo, którego skład tworzą Dean Honer oraz Jarrod Gosling. Grupa działa na międzynarodowej scenie muzycznej od wielu lat, uświetniając codzienność tysięcy słuchaczy przez swoje wyjątkowe kompozycje łączące takie style jak: electronica, trip hop, psychedelic pop oraz electropop. Efekt potrafi być prawdziwie magiczny. Melodyczna różnorodność bardzo intensywnie odbija się na słuchaczu, dostarczając mu często przeciwstawnych emocji w jednym momencie. Ten dynamizm oraz płynne przechodzenie z jednej muzycznej ekstremy do drugiej sprawia, że I Monster od momentu swojego powstania cieszy się niesłabnąca popularnością. Nazwa formacji inspirowana była horrorem „I, Monster and Twins of Evil”.

Duo zawiązało się w 1997 roku, szybkie prace nad nowym materiałem zaowocowały wydaniem już rok później ich debiutanckiego albumu „These Are Our Children”. Album szybko przebił się na tle pozostałej muzycznej konkurencji, stawiając I Monster w centrum zainteresowania słuchaczy. Ich pierwszy singiel „Daydream in Blue” (zremiksowana wersja The Gunter Kallmann Choir) pojawił się dopiero w 2001 roku. Przez ten czas formacja bardzo dotarła swój styl oraz brzmienie. Po wydaniu singla I Monster zaczęło coraz pewniej przedzierać się przez scenę muzyczną, zgarniając po drodze szersze rzesze fanów. Ich stale ewoluująca muzyczna wizja gwarantowała świeżość przekazu oraz dostarczanie odbiorcom jedynie najwyższej jakości kompozycji.

W 2003 roku artyści wydali swój drugi album zatytułowany „Neveroddoreven”, krążek powtórzył sukces debiutanckiego albumu wpisując się w pasmo muzycznych zwycięstw formacji. Dzięki „Neveroddoreven” pozycja I Monster lepiej się ugruntowała, a przed muzykami zaczęły otwierać się liczne furtki do współprac przy pobocznych artystycznych projektach oraz do prestiżowych wystąpień. I Monster pojawiali się w efekcie na wielu czołowych europejskich festiwalach, gdzie swoimi Dj’skimi umiejętnościami każdorazowo porywali publiczność.

Rosnąca popularność dała muzykom możliwość licznych kolaboracji z innymi artystami. Te współprace przyniosły wiele zjawiskowych singli oraz albumów, które dzięki perspektywie przydanej przez I Monster zyskiwały nowego, unikalnego poziomu artyzmu. Przykładem jest kolaboracja z fińskim artystą popowym HK119 nad jego drugim albumem. Rezultat – wydany w 2008 roku album „Fast, Cheap and Out of Control” był ważnym kamieniem milowym w karierze I Monster, ponieważ byli oni odpowiedzialni za powstanie przeszło 3 / 4 albumu. Dzięki temu oraz innym projektom fama o ich profesjonalizmie coraz szybciej szła w świat, a zapotrzebowanie na ich umiejętności nieustannie rosło.

Kolejne albumy, single oraz Ep wpisują się w praktycznie nieprzerwane pasmo sukcesów. I Monster to artyści wielopoziomowi, których muzyczna wizja ma sobą prawdziwie wiele do zaoferowania. Każdy poszukujący unikalnych, melodycznych doznań na najwyższym poziomie z całą pewnością w ich rozbudowanej dyskografii znajdzie coś dla siebie.