Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ikon

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Ikon

kraj: Wielka Brytania

gatunek: downtempo, chillout, lounge, ambient, electronic

 

Ikon to muzyczne dziecko uznanych światowych artystów Alexa Rizzo oraz Elliota Irelanda, znane najbardziej ze swojego zjawiskowego singla „The Dove”. Ikon w swoich kompozycjach łączy takie style jak: downtempo, chillout, lounge, ambient oraz electronic, dając odbiorcom wysublimowaną dawkę melodycznych doznań, przy których zwyczajnie się odlatuje. Mimo, że czasy popularności formacja już od kilku lat ma za sobą, to jakość oraz świeżość ich przekazu pozostaje cały czas żywa. Kawałki jak: „No Reason To Stay”, „Dirty Girl” czy „Out Of Our Hands” przenikają przejmującym wokalem dopełnionym o unikalną muzyczną konstrukcję, której zjawiskowość pozwoliła Ikon na wybicie się spośród morza artystów w momencie swojego powstania.  

Ikon to formacja, która dzięki swoim bogatym oraz różnorodnym doświadczeniom praktycznie instynktownie przechodzi między jednym stylem, a drugim - dostarczając przemyślanych, perfekcyjnie skonstruowanych kompozycji zdolnych zadowolić nawet najbardziej wymagającego słuchacza. Ich releasy nadają się zarówno do intensywnego podbijania tanecznego parkietu, jak i do leniwego zalegania na kanapie z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami.

Ikon w trakcie swojej kariery dorobiło się dwóch studyjnych albumów: „Ikon” (2003) oraz „Signs” (2007), jak i kilku wyjątkowych Ep i singli. Każdy release stanowił prawdziwą muzyczną ucztę dla tysięcy fanów na całym świecie, zjednując artystom uznanie całego środowiska muzycznego. Twórczość Ikon to istotna cegiełka, która pomogła wznieść współczesny muzyczny chilloutowy gmach. Unikalność ich melodycznej wizji w dalszym ciągu porywa za sobą słuchaczy, stanowiąc jednocześnie niewyczerpane źródło muzycznych inspiracji dla różnorodnych artystów na całym świecie,

Ikon to perfekcyjna odskocznia w codziennych schematach muzycznych, którą warto dołączyć do każdej playlisty. Muzycy dzięki swojej ambitnej, elokwentnej oraz wyjątkowo zjawiskowej wizji bez wątpienia przyniosą każdemu solidną dawkę pozytywnych melodycznych przeżyć, które pozwolą na lepsze mierzenie się z codzienną zabieganą rzeczywistością.