Imany

Imany fot. Wikimedia Commons

Imany

kraj: Francja

gatunek: pop, soul

Nadia Mladjao (urodzona 5 kwietnia 1979 roku) lepiej znana pod swoim scenicznym pseudonimem Imany to francuska wokalistka popowo – soulowa, która w swoich kompozycjach coraz bardziej eksperymentuje z inspiracjami pochodzącymi z bluesa oraz folku. To połączenie lekkich, refleksyjnych stylów sprawia, że wizja muzyczna oferowana przez Nadię od kilku lat stabilnie przydaje jej nowych fanów oraz silnie ugruntowuje pozycję, nie tylko na francuskiej scenie muzycznej.

Imany to w języku Swahili „wiara”, konotacje z tym pojęciem dają się bezpośrednio odczuć w utworach artystki. Jej relaksy swoją wielopoziomowością potrafią przeniknąć człowieka do samej głębi, poruszając w nim często nieuświadomione wcześniej struny. Twórczy dynamizm przejawiający się w kompozycjach Imany sprawia, że z każdym ponownym odsłuchaniem odnajduje się w nich coś nowego. Dzięki temu jej przebojów można słuchać praktycznie w kółko, nie nudząc się oraz czerpiąc solidną dawkę muzycznej energii.

Zanim świat muzyczny usłyszał o Imany, przyszła artystka realizowała się będąc modelką w Stanach Zjednoczonych. Zróżnicowane doświadczenia oraz zdobyte kontakty pozwoliły jej na lepsze wybicie się w przyszłości z morza artystów, przy wydaniu swojego debiutanckiego albumu.

Jej pierwszy krążek zatytułowany „The Shape of a Broken Heart” ujrzał światło dzienne w 2011 roku, rozchodząc się w fenomenalnym tempie. Płyta momentalnie pokryła się platyną we Francji oraz Grecji. Szczególnie do gustu Imany przypadła słuchaczom w Polsce, gdzie „The Shape of a Broken Heart” zdobyło potrójną platynę. W efekcie szybkiego przekroczenia granic rodzinnego kraju, o Nadii zaczęło robić się coraz bardziej głośno w całym środowisku muzycznym, a w stronę artystki zaczęły sypać się pochwalne recenzje oraz otwierać nowe furtki do licznych projektów artystycznych. Słuchacze urzeczeni jej głosem oraz świeżością muzycznej wizji z coraz większym zainteresowaniem zaczęli śledzić jej każdy artystyczny krok. Wsparta solidnym zapleczem fanów oraz stale rosnącą popularnością Nadia rzuciła się na głębokie muzyczne wody, kompletując materiał do nowych wydań.

W 2014 roku artystka wyprodukował soundtrack do filmu „Sous les jupes des filles” w reżyserii Audrey Dana.

Kompozycje Imany stanowią źródło inspiracji muzycznych dla wielu artystów oraz fenomenalną bazę do remixów. Doskonałym przykładem jest jej utwór „Don’t Be So Shy”, który w 2016 roku został przerobiony przez formację Filatov & Karas, stając się niekwestionowanym hitem na listach przebojów w takich krajach jak: Austria, Niemcy, Polska oraz Rosja.

Imany to artystka przed którą wróżona jest wielka kariera muzyczna. Jej wizja oraz styl cały czas się docierają, a sama wokalistka ciągle eksperymentuje z nowymi rodzajami brzmienia. Jej dotychczasowa dyskografia może i nie należy do najbardziej rozbudowanych, jednak jakość definitywnie góruje tutaj nad ilością.