Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38411, ID obiektu: 38667

India Arie

India Arie

India Arie

Wszystko o amerykańskiej wokalistce - bio, kariera, dyskografia

India Arie

kraj: USA

gatunek: soul, neo soul, folk R&B

India Arie to amerykańska wokalistka, songwriterka, aktorka oraz producentka muzyczna tworząca swoje przeboje w takich stylach jak: soul, neo soul, folk oraz R&B. India stanowi wyjątkowo dynamiczną siłę na międzynarodowej scenie muzycznej, od lat zmieniając na lepsze kształt całego muzycznego świata. Unikalne kompozycje bez ustanku zjednują jej nowych fanów, stanowiąc jednocześnie bogate źródło inspiracji dla następujących po sobie pokoleń artystów. O jej niesamowitym wręcz wpływie na wygląd muzycznego światowego gmachu świadczy odniesiony komercyjny sukces. W samych Stanach Zjednoczonych liczba sprzedanych egzemplarzy jej utworów wynosi ponad 3,3 miliona, a na świecie 10 milionów! W uznaniu jej twórczości artystka kilkukrotnie została uhonorowana muzyczną nagrodą Grammy oraz wieloma nominacjami.

Arie już w młodości dała się poznać, jako dziecko o ponadprzeciętnym talencie, dzięki pełnemu wsparciu rodziców szybko zaczęła zdobywać oraz szlifować nowe umiejętność, które w przyszłości pozwoliły jej na wybicie się spośród muzycznej konkurencji.

Jej pierwszy solowy album zatytułowany „Acoustic Soul” wydany został 27 marca 2001 roku. Krążek bardzo szybko utrafił w gusta publiczności (pokrywając się podwójną platyną) oraz zwrócił na Arie uwagę krytyków muzycznych. Recenzje chwalące unikalność oraz świeżość jej muzycznej wizji zaczęły sypać się jedna za drugą, a artystka stała się wyjątkowo popularna praktycznie z dnia na dzień. W efekcie „Acoustic Soul” stał się dużym komercyjnym sukcesem sprzedając się w liczbie ponad 3 milionów egzemplarzy na całym świecie. Dało to wokalistce świetny punkt wyjścia do rozwoju dalszej kariery. Otworzone przez to nowe furtki, pozwalały na zaangażowanie się we współprace z licznymi czołowymi artystami, których doświadczenie oraz odmienne perspektywy przydawały dodatkowego, unikalnego poziomu artyzmu nowym kompozycjom Arie.

Na drugi album artystki fani nie musieli długo czekać, echa po „Acoustic Soul” jeszcze nie przebrzmiały, kiedy na rynku pojawił się nowy release „Voyage to India”, który szybko zdobył sobie 6 miejsce w notowaniu Billboard 200 z wynikiem 109 tysięcy sprzedanych krążków w pierwszym tygodniu po wydaniu. Singiel „Little Things” oraz sam krążek zdobyły Arie w 2003 roku dwie nagrody Grammy. Jej kompozycja „Get It Together” została wykorzystana również w oficjalnych soundtrackach takich produkcji jak: „Brown Sugar” (2002) oraz „Shark Tale” (2004).

W 2006 roku ukazał się kolejny album artystki zatytułowany „Testimony: Vol. 1, Life & Relationship”, który tym razem trafił na pierwsze miejsce w notowaniu Billboard 200 z ilością sprzedanych w pierwszym tygodniu egzemplarzy przekraczającą 150 tysięcy kopii (do dziś krążek sprzedał się na całym świecie w ilości ponad 1,3 miliona kopii). Album doskonale wpisywał się w dotychczasowe sukcesy muzyczne artystki. Arie nie spoczywała jednak na dotychczasowych laurach, cały czas zbierając materiał do nowych wydań oraz angażując się w rozliczne poboczne projekty i kolaboracje (do tej pory współpracowała między innymi z takimi gwiazdami jak Akon czy Steve Wonder). „Testimony: Vol. 2, Love & Politics” ukazało się w 2009 roku dorównując sukcesowi wcześniej wydanego albumu. Przy nowym krążku u boku Arie wystąpili tacy artyści jak: Sezen Aksu, Keb Mo, Gramps Morgan oraz Musiq Soulchild.

W 2013 roku pojawił się kolejny zjawiskowy krążek artystki pod tytułem „Songversation” razem z dwoma wyjątkowymi singlami: „6th Avenue” i  „Cocoa Butter".

Muzyka Arie jest tak samo wielopoziomowa jak ona sama. Każda kompozycja dostarcza innego rodzaju melodycznych doznań, doskonale wpasowując się w zakres muzycznych potrzeb odbiorców wywodzących się z najróżniejszych środowisk. Utworów tej amerykańskiej wokalistki nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa każdorazowo wynosząc z nich coraz większe zastrzyki muzycznej energii. India Arie bez wątpienia doskonale dopełni przestrzeni każdej codziennej playlisty, dając słuchającemu świetną muzyczną odskocznię, od zabieganej rzeczywistości.

India Arie