Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ive Mendes

Ive Mendes fot. fot. www.myspace.com/ivemendesuk

Ive Mendes

kraj: Brazylia

gatunek: pop

Ive Mendes często określana jest mianem „brazylijskiej Sade” – ta artystka to jedna z pionierek, która swoją unikalną wizją rewolucjonizuje międzynarodowy rynek muzyczny. Mendes jest częścią nowej generacji kompozytorek oraz wokalistek, których kompleksowe podejście do łączenia melodycznej unikalności z płynnymi przejściami pomiędzy najróżniejszymi stylami, wytycza nową drogę oraz tworzy nowe schematy w rozwoju całego muzycznego świata.

Ten dynamizm sprawia, że muzyka oferowana przez Ive Mendes cały czas pozostaje świeża ewoluując na równi ze zmieniającymi się wymaganiami odbiorców. Nie oznacza to jednak, że jej wcześniej wydane przeboje, które znajdują się chociażby na jej pierwszym krążku zatytułowanym „Ive Mendes” z 2002 roku są nieaktualne. Ive swoją wizją dalej urzeka, a jej releasy posiadają na sobie znamię ponadczasowości. Dynamizm jest tutaj łączony z unieśmiertelnieniem przekazu, w efekcie przeboje artystki potrafią na długo zapaść w pamięć oraz dostarczyć całą masę pozytywnych doznań muzycznych, słuchaczom wywodzącym się z rozmaitych środowisk. Ive traktowana jest w rozmaitych środowiskach jako diva, dzięki swojemu ciągłemu eksperymentowaniu z nowymi brzmieniami. Płynność przechodzenia pomiędzy poszczególnymi gatunkami w tworzonych kompozycjach, od lat zdobywa jej uznanie krytyków muzycznych oraz słuchaczy jak świat długi i szeroki. Unikalne podejście do samego pojęcia muzyki oraz niezaprzeczalny artyzm bijący z każdego jej przeboju, szybko otworzył Ive drzwi popularności na terenach, o których wcześniej nie mogła nawet marzyć. Mendes cieszy się stale powiększającym uznaniem w Ameryce Łacińskiej, Meksyku, Europe, Azji, Ameryce oraz oczywiście w Brazylii. Jej międzynarodowy sukces cały czas rozniecany jest na nowo poprzez liczne wystąpienia na żywo oraz trasy koncertowe w trakcie, których artystka roztacza swój urok wszędzie wokół, zwyczajnie porywając za sobą zgromadzoną publiczność.

Drugi długo wyczekiwany album Mendes zatytułowany „Magnetism” został wydany w Polsce jako podwójny krążek w 2009 roku, szybko pokrywając się platyną oraz zdobywając uznanie całego środowiska muzycznego.

Jej twórczość oraz niezaprzeczalny profesjonalizm stanowią wzór dla wielu światowych artystów. Mendes inspiruje oraz pomaga innym muzykom przy realizacji ich projektów, dodając do wszystkiego czego się dotknie unikalnego poziomu artyzmu, którego zjawiskowość jest nie do zapomnienia.

Styl muzyczny Ive Mendes często niesie ze sobą solidną dawkę chilloutowych wibracji wykraczając daleko poza „World Music”. Wiele z jej utworów znajdujących się na pierwszej płycie zostało włączonych do prestiżowych kompilacji chilloutowych, wśród najbardziej istotnych można wymienić: kompilacje Cafe Del Mar oraz Buddha Bar.

Ive to artystka, która swoim głosem, wizją oraz performance’em urzekła praktycznie cały świat. Jej unikalne kompozycje przynoszą każdemu prawdziwie muzyczną ucztę, po której słuchającego przepełnia uczucie prawdziwego błogostanu. Releasy Mendes nadają się doskonale na leniwe popołudnia spędzane na kanapie lub fotelu z przyciśniętymi do głowy słuchawkami. Utwory artystki pozwalają odlecieć choć na chwilę do krainy czystego muzycznego geniuszu. Ive Mendes razem ze swoją dyskografią to muzyczne panaceum na większość współczesnych bolączek. Jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji zapoznać się z jej wyjątkowo wysublimowaną wizją artystyczną, to czas najwyższy to zmienić.