Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Iza Kowalewska

Iza Kowalewska fot. facebook.com/muzykoterapia.band/

Iza Kowalewska

kraj: Polska

gatunek: pop

Izabela Kowalewska (urodzona 13 marca 1977) jest polską wokalistką oraz songwriterką, która od wielu lat coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na krajowej scenie muzycznej, angażując się zarówno w rozwój solowej, jak i bandowej kariery. Iza w 2002 dołączyła do składu formacji Muzykoterapia, wraz, z którymi wydała dwa zjawiskowe albumy studyjne. Krążki „Muzykoterapia” (2006) oraz „Piosenki Izy” (2011) szybko odbiły się głośnym, pozytywnym echem w środowisku muzycznym, zjednując Izie jak i samej grupie nowe rzesze zdeklarowanych fanów oraz pozytywne recenzje ze strony krytyków muzycznych.

W 2013 roku artystka wydała swój debiutancki solowy album zatytułowany „Diabeł mi Cię dał”, który promowały dwa zjawiskowe single tytułowy „Diabeł mi Cię Dał” oraz „Tango D N A”. Krążek szybko trafił w gusta polskiej publiczności, która coraz szybciej zaczęła garnąć się pod solowy, muzyczny sztandar Izy. Dzięki rosnącej popularności przed artystką otworzyły się liczne drzwi do nowych projektów realizowanych u boku znanych polskich wykonawców. W trakcie swojej kariery Iza Kowalewska współpracowała między innymi z takimi artystami jak: Fisz, Envee, Medium, Novika, Czarny, Krzysztof Kiljański, Adam Strug, Sebastian Karpiel-Bułecka i Bernard Maseli.

Pomimo dużych sukcesów odniesionych dzięki swojej pierwszej płycie, Iza nie spoczywała na dotychczasowych laurach kompletując materiał do swojego drugiego albumu. Krążek „Nocna zmiana” ujrzał światło dzienne w 2015 roku. Po wydaniu albumu jesienią Iza przystąpiła do przesłuchań w kolejnej edycji popularnego programu „Must Be the Music: Tylko muzyka” w trakcie, którego wykonała swój utwór „Nocna zmiana kobiet” – występ ten zapewnił jej dojście do półfinału. W listopadzie za wykonanie swojego nowego singla „Los jak zegar” awansowała do finału, nie wygrała go jednak.

Następne releasy posypały się dość szybko Ep „Los jak zegar” (2015) oraz album „Pod dachami Paryża” (2016) wpisały się w dotychczasowe pasmo sukcesów artystki. Iza cały czas rozwija swój muzyczny styl, poszukując jeszcze lepszych sposobów na pełniejsze wyrażenie tego co najgłośniej gra w samym wnętrzu człowieka. Jej artystyczną wizję cechuje wyjątkowa głębia, dynamizm oraz unikalność. Połączenie to pozwala każdemu słuchaczowi na swobodne delektowanie się każdym zwrotem i nutą, które przynoszą solidny zastrzyk pozytywnej energii.

Dyskografia Izy cały czas się rozrasta, a jej zjawiskowe kompozycje z każdym odsłuchaniem pozwalają na odkrycie zupełnie nowego poziomu artyzmu. Czyni to z jej przebojów wyjątkowo wartościowy dodatek do każdej codziennej playlisty, która uzupełniona w ten sposób pozwoli na lepsze mierzenie się z codzienną zabieganą rzeczywistością.