Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

JAZZANOVA

JAZZANOVA fot. facebook.com/jazzanova/

JAZZANOVA

kraj: Niemcy

gatunek: muzyka elektroniczna

Jazzanova to niemiecki kolektyw DJ’ów, który tworzą: Alexander Barck, Claas Brieler, Jurgen von Knoblauch, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering oraz Axel Reinemer. Formacja została założona w 1995 roku, a jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie ze sobą takich gatunków jak: nu jazz, chill-out, jazz, house oraz muzyki latynoskiej.

Pierwszy album Jazzanova zatytułowany „In Between” został wydany w 2002 roku, szybko zwrócił na muzyków uwagę nie tylko niemieckiego środowiska artystycznego. Styl ich kompozycji odznaczał się długo wyczekiwaną świeżością, która znaczne wybijała muzyków na tle pozostałych twórców.

Jazzanova osiąga swoje unikalne brzmienie dzięki połączeniu odmiennych perspektyw muzycznych, które prezentowane są przez każdego jej członka. Ten kolektyw poprzez docieranie swojej wspólnej wizji potrafi stworzyć kompozycje, które nie tylko dostarczają solidnej dawki pozytywnej muzycznej energii, ale są zwyczajnie nie do zapomnienia. Pierwszy krążek dodał im sporej popularności, dając wyraźny sygnał w świat, że na muzycznym firmamencie coraz jaśniej zaczyna świecić nowa gwiazda. Słuchacze wiedzeni ciekawością, szybko garnęli się pod skrzydła Jazzanova, stając się w krótkim czasie zdeklarowanymi fanami.

Kolejne albumy grupy „Of All the Things” (2008) oraz „Funkhous Studio Sessions” (2012) doskonale wpisywały się w pasmo muzycznych sukcesów formacji. Między krążkami Jazzanova wydała sporo singli oraz Ep, jak i angażowała się w poboczne projekty u boku innych znanych Dj’ów.

Ich występy na żywo zawsze przyciągają spore tłumy, które wychodzą podbudowane solidną dawką muzycznej energii. Jazzanova to gość najbardziej prestiżowych muzycznych spotów, zarówno klubowych jak i radiowych. Ich muzyka określana jest jako wyjątkowo eklektyczna, potrafiąca doskonale trafić w samo sedno melodycznych potrzeb słuchacza. Przez ponad 20 lat swojego istnienia Jazzanova swoimi produkcjami, remixami oraz kompozycjami zmienia obraz muzycznego świata, dając inspirację setkom artystów na całym świecie. Bez nich współczesny melodyczny gmach byłby bez wątpienia znacznie mniej okazały.

Dynamizm, niezamykanie się w schematach oraz ustawiczna ewolucja, to cechy charakterystyczne dla tej formacji. Dzięki temu odbiorcy na całym świecie mają zawsze 100% pewności, że nowe releasy przyniosą im coś innowacyjnego. Muzyki Jazzanovy nie tyle się słucha, co chłonie całym sobą – często z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami, byleby tylko nie uronić nawet najmniejszej nuty. Nie dziwi zatem fakt, że wiele z ich przebojów weszło na stałe do muzycznego kanonu, od lat rozpalając parkiety oraz eter na całym świecie.

Mimo wielu lat spędzonych na scenie muzycznej, Jazzanova w dalszym ciągu pozostaje zgranym kolektywem. Muzycy w trakcie swojej kariery nie utracili swojej żywiołowości, dalej zaskakując nowymi pomysłami do pełniejszego wyrażenia ich unikalnej muzycznej wizji. Twórczość Jazzanova to prawdziwa przygoda, z której niechętnie się wraca. W ich utworach z każdym ponownym odsłuchaniem, daje się odnaleźć zupełnie nowy poziom artyzmu, dzięki czemu kompozycje się nie nudzą, lecz rozwijają się razem ze słuchającym.

Szukając doświadczonej formacji, która przyniesie świeże doznania muzyczne, warto zwrócić się w stronę Jazzanovy. Będzie to decyzja, której sobie szybko pogratulujemy.