JK Soul

JK Soul fot. facebook.com/jksoul

JK Soul

kraj: Słowenia

gatunek: trip hop, electro, soul jazz

JK Soul to słoweński producent muzyczny oraz performer, który w swoich kompozycjach łączy wysmakowane oraz intensywne hiphopowe beaty z inspiracjami zaczerpniętymi z trip hopu, electro, soul jazzu, dubstepu oraz chillout’u.

Spektrum twórczości JK jest wyjątkowo spore, dzięki czemu artysta ten potrafi doskonale wpisać się w gusta słuchaczy z najróżniejszych środowisk na całym świecie. JK Soul dzięki swojemu nowatorskiemu podejściu muzycznemu szybko stał się jednym z guru muzyki elektronicznej, ubogacając ją o zupełnie nową perspektywę. Łączenie ze sobą stylów, które często na pierwszy rzut oka są w stosunku do siebie całkowicie przeciwstawne, świadczy o niesamowitych umiejętnościach tego artysty, które były zdobywane latami przez nakład tytanicznej wręcz pracy.

JK Soul nie spoczywa jednak na dotychczasowych laurach cały czas rozwijając swoją muzyczną wizję. Jest ona tak samo wielopoziomowa jak artysta, w efekcie zachowuje swoją świeżość, potrafiąc skutecznie przebić się przez natłok współczesnej artystycznej konkurencji, trafiając w samo sedno melodycznych potrzeb słuchaczy na całym świecie.

Hip-hop odgrywa istotną rolę w utworach JK, to właśnie dzięki temu stylowi jego kompozycje nabrały swojej unikalnej mocy, a artysta stał się jednym z najlepszych scratcherów w Europie. Wcześniej JK szlifował swoje umiejętności przez ponad 10 lat występując w szeregach słoweńskiej grupy hiphopowej 5 element.  Jego pierwszy album zatytułowany „Dinner With the Beatz Vol.1” szybko odbił się głośnym pozytywnym echem w środowisku muzycznym, zjednując z zawrotną wręcz prędkością nowych fanów pod dumnie łopoczący melodyczny sztandar artysty.

Od 2009 roku JK wydał 8 nowych albumów: „Dinner with the Beatz Vol. 2”, „Shadows”, „Dinner With FAT Beatz”, „Universal Love EP”, „Take Me Higher”, „The FAT Box”, „Street Headz!” oraz „ When There Is No Sun”, z których każdy doskonale wpisuje się w dotychczasowe pasmo muzycznych sukcesów. Wszystkie releasy stanowią unikalną muzyczną perspektywę JK, która stale ewoluuje.

Artysta jest w stanie dostarczyć swoim słuchaczom dokładnie tego, czego muzycznie oczekują i potrzebują. Dzięki temu jego kompozycje zwyczajnie się nie nudzą, przynosząc każdorazowo solidną dawkę pozytywnej energii, pozwalającej na lepsze mierzenie się z codziennym zabieganym światem.

Szukając nowego, niesamowitego dodatku do swojej playlisty warto zwrócić się w stronę opcji jakie oferuje JK Soul, z całą pewnością będzie to decyzja, której bardzo szybko sobie pogratulujemy.