Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ja Rule

Ja Rule

Ja Rule

Kiedy pierwszy raz usłyszał hip-hop, postanowił zostać raperem. Niepokorny już od dziecka. Mimo tego, że rodzice zabraniali mu słuchać muzyki, którą kochał, to on przynosił do domu płyty i słuchał je po kryjomu przed rodziną.

Ja Rule, a właściwie Jeffrey Atkins, urodził się 29 lutego 1976 roku w Queens, dzielnicy Nowego Jorku. Pseudonim „ Ja Rule”, pochodzi od skrótu “ Jeffrey Atkins Represents Unconditional Love's Existence”.

Amerykański aktor, raper, laureat wielu nagród muzycznych, m.in. MTV Video Awards i World Music Award. Młody Ja Rule, uczył się w Junior Hight School we Floral Park w Nowym Jorku. Wówczas poznał Aishę Murray, swoją przyszłą żonę, z którą się ożenił się w 1991 roku. Mają trójkę dzieci, Jordana, Juniora Jeffreya oraz Brittney. Cała rodzina zamieszkuje w posiadłości w New Jersey.

Kiedy Jeffrey był mały, zmarła jego siostra w skutek problemów z układem oddechowym. Pochodził z rodziny religijnej, jego rodzice nie pozwalali mu słuchać hip-hopu. Jednak Jeffrey miał za nic ten zakaz i w tajemnicy przed rodzicami, słuchał płyt z hip-hopem. Ja Rule w swojej karierze wydał wiele piosenek, które stawały się hitami, takie jak np. Mesmerize, The Reign czy Clap Back. 

Do tej pory nagrał 8 albumów. Ostatnia płyta - "The Renaissance Project" ukazała się w 2012 roku.

Wystąpił w takich filmach jak "Szybcy i Wściekli", "Straszny Film 3" czy "Back in the Day".

Oficjalna strona internetowa: www.jarule.net