Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38405, ID obiektu: 38661

Jack Garratt

Jack Garratt

Jack Garratt

Wszystko o brytyjskim wokaliście - bio, kariera, dyskografia, singel

Jack Garratt

kraj: Wielka Brytania

gatunek: indie pop, trip hop, R&B, electronic

Jack Garratt (urodzony 11 października 1991) to młody brytyjski wokalista, songwriter oraz multiinstrumentalista, tworzący swoje kompozycje muzyczne poprzez łączenie ze sobą takich gatunków jak: indie pop, trip hop, PB, R&B oraz electronica. Jego debiutancki studyjny album ukazał się w lutym 2016 roku. Mimo swojego niedawnego zaistnienia w mainstreamowej świadomości odbiorców, Jack Garratt coraz szybciej przedziera się przez nie tylko brytyjską scenę muzyczną, zagarniając po drodze pod swój sztandar ciągle rosnące rzesze nowych fanów.

Jack już jako dziecko wykazywał ponadprzeciętny talent muzyczny, w efekcie rodzice wysłali go na profesjonalne lekcje muzyki, które pozwoliły mu na poznanie nowego, niesamowitego świata. Dzięki intensywnej nauce Garratt szybko opanował grę na kilku instrumentach (między innymi: gitarze, pianinie, harmonijce, mandolinie oraz ukulele) – umiejętności te w przyszłości pozwoliły mu na stworzenie wyjątkowych partii melodycznych, które sprawiają, że jego kompozycji słucha się z silnie przyciśniętymi do uszu słuchawkami.

W 2005 roku przystąpił do brytyjskiej selekcji do konkursu Eurowizji w kategorii juniorów. Zajął ostatnie miejsce – jak sam później tłumaczył szybko zdał sobie sprawę, że przystąpił do rywalizacji żeby zdobyć uwagę, a nie ze względu na swoją miłość do muzyki. Było to jedno z pierwszych ważnych doświadczeń, które pozwoliło Jackowi na zdobycie trochę muzycznej pokory oraz dookreślenie jego artystycznej wizji.

W okresie 2009 – 2013 Jack kształcił się na nauczyciela. W tym czasie podpisał kontrakt z niezależną wytwórnią i rozpoczął pracę nad albumem „Nickel and Dime” – tworzone kompozycje były odmianą akustycznego bluesa. Kilka razy pojawił się również w audycjach radiowych BBC. Szybko jednak porzucił album, kiedy zdał sobie sprawę, że nie jest przekonany do ani dumny z muzyki, którą tworzy.

Jack to perfekcjonista starający się dostarczyć swoim słuchaczom jedynie najwyższej jakości muzycznego wymiaru, który w pełni będzie wyrażał unikalność jego melodycznej wizji. Nie wybiera on nigdy drogi na skróty, ponieważ byłoby to oszustwo w stosunku do słuchaczy. Po zrezygnowaniu z tworzenia albumu, Jack przeszedł kryzys nie tylko artystyczny, ale również życiowy. Przerwał studia i usilnie zastanawiał się co robić dalej. W efekcie poszukiwania prawdziwego siebie, postanowił zacząć tworzyć zupełnie nowy wymiar muzyki. Tak rozpoczęły się ponad roczne eksperymenty, spędzone na poszukiwaniu nowego brzmienia oraz pisaniu nowych utworów.

Efektem było wydanie w 2014 roku dwóch zjawiskowych EP, które stanowiły początek „prawdziwej” kariery Jacka. „Remnants” oraz remixowe EP „Remnix” szybko odbiły się głośnym pozytywnym echem w przestrzeni muzycznej, stawiając Garratta w centrum uwagi praktycznie z dnia na dzień.  Idąc za ciosem Jack wydał kilka niesamowitych singli jak „The Love You’re Given” czy „Worry”, które pootwierały mu drzwi do nowych wystąpień na żywo – między innymi na Apple Music Festival.

Jack Garratt to artysta, który wiele nauczył się ze swoich wcześniejszych porażek, nigdy się nie poddając. Dynamizm, pełne zorientowanie na potrzeby słuchaczy oraz wartość muzyki samej w sobie czynią z niego artystę, który znacznie wybija się na tle innych współczesnych twórców. Póki co jego skromna dyskografia, stanowić będzie doskonałą odskocznię dla każdego poszukującego nowego wymiaru chilloutowego relaksu. Jack Garratt jest muzykiem, za którym warto udać się w prawdziwie unikalną muzyczną podróż.

Jack Garratt