Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 17365, ID obiektu: 17402

James Bay

James Bay

James Bay

Wszystko o James Bay: kariera, biografia, dyskografia, trasy koncertowe, nagrody, LP, EP

Bay James

kraj: Angila

gatunek: rock alternatywny, indie rock, indie pop, folk

James Michael Bay (urodzony 4 września 1990) jest brytyjskim gitarzystą, wokalistą oraz songwriterem, tworzącym swoje kompozycje poprzez łączenie ze sobą takich muzycznych gatunków jak: indie rock, folk rock, soul, blues oraz pop rock. Perspektywa Jamesa nadaje nowego wymiaru brytyjskiej muzyce rockowej, wpływając bezpośrednio na rozwój tego gatunku oraz zjednując artyście nowych fanów szukających odskoczni od utartych melodycznych schematów.

Od momentu swojego zaistnienia w mainstreamowej świadomości muzycznej, w 2014 roku ze swoim singlowym hitem „Hold Back The River”, James Michael Bay znacznie wybijał się na tle pozostałych brytyjskich twórców. Jego singiel świadczy o tym najlepiej - pokrył się on platyną jeszcze przed wydaniem pierwszego albumu artysty „Chaos and the Calm” (2015). Sam krążek został również wyjątkowo ciepło przyjęty zarówno przez publiczność, jak i środowisko krytyków muzycznych, rozpędzając coraz szybciej karierę Jamesa. Unikalne kompozycje oraz ich przemyślana liryczna głębia, potrafiła przeniknąć słuchającego na wskroś. Takiego właśnie wymiaru muzyki potrzebowali odbiorcy, którzy coraz szybciej i chętniej garnęli się pod muzyczny sztandar Jamesa, zapewniając mu spory komercyjny sukces. „Chaos and the Calm” szybko podbiło notowania brytyjskich list przebojów w niedługim czasie, zapewniając Jamesowi nagrodę Brit Awards w kategorii: Wybór Krytyków oraz Najlepszy brytyjski Artysta Solowy (2016), był on również nominowany do muzycznej nagrody Grammy, jako Najlepszy Nowy Artysta.

Bay od dziecka nie wypuszczał gitary z rąk, cały czas doskonaląc swoje umiejętności. Mając 11 lat zainspirował się możliwościami jakie niesie ze sobą gitara klasyczna, po usłyszeniu przeboju „Layla” Erica Claptona. Był to moment przełomowy w jego życiu, który pchnął go na drogę do rozwoju przyszłej kariery muzycznej. Bay przykuł uwagę wytwórni Republic Records, po tym jak jeden z fanów zamieścił jego występ na portalu YouTube. Ledwie tydzień zajęło podpisanie z Jamesem kontraktu na współpracę. Efektem czego było wydanie pierwszego EP zatytułowanego „The Dark of the Morning” (2013). EP przyniosło Jamesowi szybki skok popularności, dzięki czemu po zaledwie roku wyruszył on w bardzo intensywną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii.

Drugie EP zatytułowane „Let It Go” ukazało się w 2014 roku, szybko plasując się w Top 10 iTunes Album Chart. Główny singiel o tym samym tytule trafił do pierwszych dziesiątek w notowaniach UK charts. James coraz szybciej podbijał brytyjską scenę muzyczną z najróżniejszych kierunków. Jego występy na żywo zawsze przyciągały szerokie rzesze zdeklarowanych fanów, dzięki czemu artysta był zapraszany do występów na prestiżowych festiwalach, jak chociażby Glastonbury Festival 2015.

James Michael Bay to artysta, przed którym wróżona jest wielka kariera muzyczna. Jego zjawiskowe kompozycje potrafią dodać skrzydeł oraz solidnego zastrzyku pozytywnej energii, dzięki której codzienne mierzenie się z zabieganą rzeczywistością, staje się znacznie łatwiejsze. Jego styl muzyczny cały czas ewoluuje, w miarę jak artysta angażuje się w nowe projekty oraz eksperymentuje z nowymi rodzajami brzmienia. Jego twórczość to doskonała odskocznia dla wszystkich pragnących usłyszeć oraz poczuć zupełnie nowy muzyczny wymiar.

James Bay

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Hold Back The River Album 1