Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

James Doman

James Doman fot. James Doman

James Doman

James Doman to Dj electro-house'owy. Pochodzi z Toronto i znany jest też pod pseudonimem Castlerock.

James Doman to Dj electro-house'owy. Pochodzi z Toronto i znany jest też pod pseudonimem Castlerock. Najbardziej znany jest z klasycznego utworu "Everything's Gonna Be Alright", powstałego na bazie "Alright" Red Carpet. 

W 1998 roku przeprowadził się do Wielkiej Brytanii. Tam zajął się produkcją i remiksami dla światowej sławy artystów.

6 lat później zmiksował muzykę do brytyjskiego filmu „It’s All Gone Pete Tong”. Jego muzyka prezentowana jest dosłownie na każdym kanale muzycznym.

Z czasem zzmęczył go pobyt Wielkiej Brytanii, dlatego postanowił wrócić do rodzinnego miasta Ontario.obecnie jest rezydentem najlepszego klubu muzycznego w kraju – Circa. Co tydzień gra dla ponad trzech i pół tysiąca ludzi. Należy do światowej czołówki DJ-ów.

Jego singiel „Everything’s Gonna Be Albright” premierę miał we wrześniu 2008 roku. Kawałek był jednym z najczęściej granych numerów roku w stacjach radiowych. Znalazł się także w zestawieniach przebojów ponad 40 krajów świata. 

Jego wielkim sukcesem są także projekty muzyczne realizowane dla BBC oraz utwory będące w wysokiej rotacji w słynnym BBC Radio 1. 

W lutym 2009 roku ukazała się ostatnia, jak na razie, kompozycja – „Runnin”.  Singiel zebrał świetne recenzje krytyków zajmujących się tym gatunkiem muzyki.

Oficjalna strona artysty: www.jamesdoman.com