James Doman

James Doman fot. James Doman

James Doman

James Doman to Dj electro-house'owy. Pochodzi z Toronto i znany jest też pod pseudonimem Castlerock.

James Doman to Dj electro-house'owy. Pochodzi z Toronto i znany jest też pod pseudonimem Castlerock. Najbardziej znany jest z klasycznego utworu "Everything's Gonna Be Alright", powstałego na bazie "Alright" Red Carpet. 

W 1998 roku przeprowadził się do Wielkiej Brytanii. Tam zajął się produkcją i remiksami dla światowej sławy artystów.

6 lat później zmiksował muzykę do brytyjskiego filmu „It’s All Gone Pete Tong”. Jego muzyka prezentowana jest dosłownie na każdym kanale muzycznym.

Z czasem zzmęczył go pobyt Wielkiej Brytanii, dlatego postanowił wrócić do rodzinnego miasta Ontario.obecnie jest rezydentem najlepszego klubu muzycznego w kraju – Circa. Co tydzień gra dla ponad trzech i pół tysiąca ludzi. Należy do światowej czołówki DJ-ów.

Jego singiel „Everything’s Gonna Be Albright” premierę miał we wrześniu 2008 roku. Kawałek był jednym z najczęściej granych numerów roku w stacjach radiowych. Znalazł się także w zestawieniach przebojów ponad 40 krajów świata. 

Jego wielkim sukcesem są także projekty muzyczne realizowane dla BBC oraz utwory będące w wysokiej rotacji w słynnym BBC Radio 1. 

W lutym 2009 roku ukazała się ostatnia, jak na razie, kompozycja – „Runnin”.  Singiel zebrał świetne recenzje krytyków zajmujących się tym gatunkiem muzyki.

Oficjalna strona artysty: www.jamesdoman.com