James Fauntleroy

Artysta RadioZET fot. RadioZET

James Fauntleroy

ktaj: USa

gatunek: R&B, pop

James Edward Fauntleroy II to amerykański wokalista, songwriter oraz producent muzyczny, który intensywnie działa na scenie muzycznej, współpracując z czołowymi światowymi artystami przy tworzeniu ich niesamowitych kompozycji. Poza pomocą innym, James równolegle rozwija swoją solową karierę, łącząc w prezentowanych przez siebie kompozycjach pop oraz elementy R&B.

Umiejętności produkcyjne oraz pisarskie stawiają Jamesa w centrum zainteresowania ze strony różnorodnych artystów. Do jego większych sukcesów jako songwritera można zaliczyć napisanie chociażby takich piosenek jak: „No Air" dla Jordin Sparks, „Take You Down" i „Superhuman" dla Chrisa Browna oraz „Love Sex Magic" dla Ciary.

James działa ponadto w wielu formacjach jak: Cocaine 80s, No ID, Common oraz Jhene Aiko, w każdej prezentując oddzielny kawałek swojej wyjątkowej muzycznej wizji. Fauntleroy jest niezmiernie dynamicznym artystą, który cały czas angażuje się w poboczne projekty muzyczne. Kompozycje, przy których powstaniu brał udział, charakteryzują się wyjątkową liryczną głębią, która stanowi jedną z wizytówek artysty. Owinięcie tego wszystkiego w daleko wykraczającą poza schematy muzyczną otoczkę sprawia, że słuchacze na całym świecie dostają dostęp jedynie do najwyższego rodzaju melodycznych doznań. Nie dziwi zatem fakt, że James jest coraz bardziej rozchwytywany, a na jego zdolności popyt nie słabnie.

Jego umijętności wokalne można miedzy innymi usłyszeć na pięciu kompozycjach formacji Common: „Dreamer”, „Gold", „Cloth", „Celebrate" oraz „Windows” jak i wśród przebojów Kanye Westa: „Clique", „Higher", „Sin City" i „The One". Są to zaledwie niektóre z jego długiej listy wystąpień.

Otrzymał nagrodę Grammy w 2014 roku za utwór  "Pusher Love Girl" (jako autor tekstu)

Dyskografia

  • Single & EP:

Timbaland Ft. Jay-Z, Drake & James Fauntleroy - Know Bout Me 2013