Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

James Fauntleroy

Artysta RadioZET fot. RadioZET

James Fauntleroy

ktaj: USa

gatunek: R&B, pop

James Edward Fauntleroy II to amerykański wokalista, songwriter oraz producent muzyczny, który intensywnie działa na scenie muzycznej, współpracując z czołowymi światowymi artystami przy tworzeniu ich niesamowitych kompozycji. Poza pomocą innym, James równolegle rozwija swoją solową karierę, łącząc w prezentowanych przez siebie kompozycjach pop oraz elementy R&B.

Umiejętności produkcyjne oraz pisarskie stawiają Jamesa w centrum zainteresowania ze strony różnorodnych artystów. Do jego większych sukcesów jako songwritera można zaliczyć napisanie chociażby takich piosenek jak: „No Air" dla Jordin Sparks, „Take You Down" i „Superhuman" dla Chrisa Browna oraz „Love Sex Magic" dla Ciary.

James działa ponadto w wielu formacjach jak: Cocaine 80s, No ID, Common oraz Jhene Aiko, w każdej prezentując oddzielny kawałek swojej wyjątkowej muzycznej wizji. Fauntleroy jest niezmiernie dynamicznym artystą, który cały czas angażuje się w poboczne projekty muzyczne. Kompozycje, przy których powstaniu brał udział, charakteryzują się wyjątkową liryczną głębią, która stanowi jedną z wizytówek artysty. Owinięcie tego wszystkiego w daleko wykraczającą poza schematy muzyczną otoczkę sprawia, że słuchacze na całym świecie dostają dostęp jedynie do najwyższego rodzaju melodycznych doznań. Nie dziwi zatem fakt, że James jest coraz bardziej rozchwytywany, a na jego zdolności popyt nie słabnie.

Jego umijętności wokalne można miedzy innymi usłyszeć na pięciu kompozycjach formacji Common: „Dreamer”, „Gold", „Cloth", „Celebrate" oraz „Windows” jak i wśród przebojów Kanye Westa: „Clique", „Higher", „Sin City" i „The One". Są to zaledwie niektóre z jego długiej listy wystąpień.

Otrzymał nagrodę Grammy w 2014 roku za utwór  "Pusher Love Girl" (jako autor tekstu)

Dyskografia

  • Single & EP:

Timbaland Ft. Jay-Z, Drake & James Fauntleroy - Know Bout Me 2013