James Morrison

James Morrison fot. James Morrison

James Morrison

kraj: Wielka Brytania

gatunek: soul, pop

James Morrison (urodzony 13 sierpnia 1984) to angielski gitarzysta, wokalista oaz songwriter, tworzący swoje kompozycje muzyczne w oparciu o inspiracje zaczerpnięte z soulu oraz pop rocka. James szybko zaistniał na międzynarodowej scenie muzycznej, dzięki swojemu debiutanckiemu singlowi pod tytułem „You Give Me Something”, który momentalnie stał się hitem w Europie, Australii, Japonii oraz Iranie.

Pierwszy album Morrisona „Undiscovered” szybko przebił się przez konkurencję, zdobywając sobie czołowe miejsca wśród najważniejszych notowań brytyjskich list muzycznych, co w 2007 roku przyniosło artyście nagrodę Brit w kategorii Najlepszy Brytyjski Artysta. Efektem pierwszych wydań Jamesa był niesamowity skok popularności - praktycznie z dnia na dzień tysiące ludzi zaczęło interesować się jego muzyczną wizją oraz uważnie śledzić jego artystyczne poczynania. Morrison nie dał się jednak oszołomić nagłemu sukcesowi, biorąc się intensywnie do pracy nad nowymi releasami.

Na kolejne wydanie nie trzeba było długo czekać. W 2008 roku w obiegu pojawił się drugi album studyjny zatytułowany „Songs for You, Truths for Me”, który doskonale wpisał się w dotychczasowe pasmo sukcesów. Otworzyły one drogę Jamesowi do szerszego muzycznego świata, dając możliwość współpracy z czołowymi światowymi artystami, wśród których można wymienić takie gwiazdy jak: Jason Mraz czy Nelly Furtado.

Albumy oraz single Morrisona cechują się wyjątkową zdolnością do przenikania słuchającego na wskroś, pozostawiając go w niezwykłej muzycznej wizji artysty. Unikalny głos Jamesa połączony z mistrzowską grą na gitarze, każdorazowo dostarcza solidnej dawki melodycznej energii, która pozwala efektywnie mierzyć się z codzienną zabieganą rzeczywistością. Morrison poprzez swoje głęboko liryczne kompozycje, zmusza do chwilowego zatrzymania się oraz refleksji, przez co jego utworów nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa.

Te umiejętności w tworzeniu jedynie najwyższej jakości muzyki, znacznie wybijają go na tle innych brytyjskich oraz światowych artystów, zapewniając już od lat stale powiększającą się rzeszę fanów. Każdy z releasów praktycznie z dnia na dzień staje się hitem wśród brytyjskich odbiorców, gdzie James Morrison cieszy się największą popularnością. Jego utwory sprzedały się już w wielu milionach egzemplarzy na całym świecie, zapewniając mu gigantyczny komercyjny sukces. Mimo bycia rozpoznawalnym oraz stale rosnącej fortunie, James nie utracił swojej muzycznej pokory. W dalszym ciągu jest młodym chłopakiem przenikniętym do samej głębi miłością do tworzenia muzyki. Dzięki temu jego wizja pozostaje świeża i nieskażona komercyjnym podejściem, a jego fani mogą cieszyć się stale rosnącą jakością nowych wydań.

Morrison to prawdziwie unikalna muzyczna odskocznia – jego twórczość doskonale dopełnia każdą codzienną playlistę, wzbogacając ją o kompozycje zdolne zarówno porwać do tańca, jak i spokojnie zalec w fotelu i rozkoszować się chwilą. James jest jedną z najjaśniejszych muzycznych gwiazd, która w ostatnich latach pojawiła się na brytyjskim firmamencie, jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji sprawdzić jego możliwości, to czas najwyższy to zmienić.