Jarek Wist

Jarek Wist fot. materiały promocyjne/K. Dubiel

Jarek Wist

kraj: Polska

gatunek: swing

Jarek Wist to polski wokalista swingowy, którego możliwości wokalne sprawiają, że jest on artystą łamiącym oraz przekraczającym wszystkie aktualne melodyczne trendy. Dzięki temu jego artystyczna wizja, którą prezentuje swoim odbiorcom w coraz to bardziej zjawiskowych kompozycjach, potrafi urzec i przeniknąć do samej głębi, poruszając w człowieku te najbardziej czułe struny, z których istnienia często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy.  

Wist na powrót wprowadził do krajowej sceny muzycznej retro-pop, pokazując w swojej twórczości to, co w muzyce jest prawdziwie najlepsze oraz najpiękniejsze. Jarek swoim głosem oraz przemyślaną liryczną głębią nie tylko potrafi porwać publiczność, ale również zatrzymać ją w miejscu i zmusić do refleksji. Jego unikalne przeszywające przeboje, poszerzają muzyczne horyzonty oraz pozwalają na lepsze poznanie samego siebie. Muzyka Wista jest prawdziwie egalitarna, słuchając jego releasów ma się często wrażenie, że bezpośrednią inspiracją do utworu było nasze własne życie – dzięki temu, melodycznych kompozycji Jarka nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa, łatwo utożsamiając się z dostarczanym przekazem.

Swoją karierę muzyczną Jarek Wist rozpoczął pojawiając się w popularnym programie telewizyjnym „Szansa na sukces”. Dzięki rozgłosowi, który przyniosła mu wygrana, praktycznie z dnia na dzień stał się on obecny w szerszej świadomości odbiorców, co otworzyło mu drzwi do współpracy z wieloma wokalistami oraz muzykami polskiej sceny artystycznej. Jego pozycję ugruntował cover piosenki „Fresh” formacji Kool And The Gang, który trafił na składankę Pozytywne Wibracje vol.8, gdzie kompozycja Jarka znalazła się obok hitów takich artystów jak: Stevie Wonder, Diana Krall, czy Paul Anka (był ona tam jedynym polskim wykonawcą). Jego utwory zapewniły mu już między innymi nagrodę Fryderyka oraz występ na sopockiej scenie Top Trendy Festiwal (z singlem „Zawsze wracaj”). Pasmo sukcesów Jarka jest praktycznie nieprzerwane. Przez lata istnienia na polskiej scenie muzycznej, artysta zgromadził pod swoim sztandarem szerokie rzesze wiernych fanów.

W swoim solowym dorobku Jarek Wist posiada dwa albumy: „Jest Zapisane” z 2014 – stanowiący sumę artystycznych doświadczeń artysty oraz „Na swojej skórze” z 2016 roku. Wśród jego najlepszych hitów wymienić można takie kompozycje jak: „Ciao”, „Nieważne co powiesz”, „Jest zapisane” oraz „Falująca”.

Wist jest artystą, którego twórczość przyniesie solidy zastrzyk pozytywnej energii, pozwalając na szybsze odnalezienie na powrót równowagi pomiędzy duszą i ciałem. Każda kompozycja Jarka zabiera słuchającego w krainę czystego muzycznego geniuszu, z której niechętnie się wraca. Jarek Wist stanowić będzie perfekcyjne dopełnienie każdej codziennej playlisty, wzbogacając ją o muzyczny wymiar, który z całą pewnością przyniesie wiele godzin niesamowitych melodycznych doznań.