Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jarryd James

Jarryd James fot. www.facebook.com/JarrydJamesMusic

Jarryd James

kraj: Australia

gatunek: alternative, R&B, soul, indie pop, electropop

Jarryd James Klapper to australijski wokalista, songwriter oraz producent muzyczny występujący pod scenicznym pseudonimem jako Jarryd James. Artysta ten znany jest w środowisku muzycznym, dzięki swojemu unikalnemu łączeniu takich melodycznych styli jak: alternative, R&B, soul, indie pop, electropop oraz electronica.

Świeżość muzycznej wizji oraz nowatorska perspektywa sprawiają, że Jarryd szybko wybił się na tle innych artystów, zjednując sobie uznanie szerszej publiczności. Jego kompozycje charakteryzują się przemyślaną strukturą oraz porywającą głębią, która potrafi bez reszty pochłonąć słuchającego. Debiutancki singiel artysty zatytułowany „Do You Remember” wydany w 2015 roku, szybko zdobył sobie czołowe lokaty w notowaniach muzycznych. W efekcie o Jarrydzie szybko zaczęło robić się głośno, a słuchacze na całym świecie, potrzebujący nowej muzycznej odskoczni, zaczęli garnąć się pod jego skrzydła. Wzrost popularności otworzył Klapperowi furtki do pełniejszej realizacji swojej melodycznej wizji, w jego stronę szybko posypały się propozycje kontraktów oraz współpracy ze strony licznych artystów.

Przed rozpoczęciem kariery solowej Jarryd istniał na scenie muzycznej od 2007 roku, grając oraz śpiewając w formacji Holland. Grupa nagrała debiutancki album, który z niejasnych powodów nigdy nie ujrzał światła dziennego.

W 2014 roku James powrócił na scenę muzyczną, suportując The Broods oraz Angus & Julia Stone w 2015. Było to preludium do jego przełomowego singla. Występy z tymi uznanymi formacjami stanowiły skuteczny sposób do zaznajomienia szerszej publiczności z jego umiejętnościami - w efekcie, gdy debiutancki singiel pojawił się na rynku, Jarryd miał już dobrze przygotowany grunt pod rozwój swojej kariery.

W wyniku bardzo ciepłego przyjęcia swojego nowego releasu, Jarryd udał się w trasę koncertową po Australii, na którą bilety wyprzedały się praktycznie z dnia na dzień. Nowi fani byli zafascynowani możliwościami artysty, przez co szybko znalazł się on w centrum zainteresowania, nie tylko australijskiego środowiska muzycznego. Wizja Jarryda mimo dość krótkiego istnienia w mainstreamowej świadomości, coraz szybciej pokonuje granice geograficzne, dostarczając całą masę niezapomnianych melodycznych doznań słuchaczom na całym świecie.

24 lipca 2015 światło dzienne ujrzał debiutancki studyjny album Jarryda „Thirty One”, który bardzo szybko zdobył sobie uznanie zarówno ze strony publiczności, jak i krytyków muzycznych. Krążek, stanowi nowatorskie połączenie różnorodnych gatunków muzycznych, sprawiając, że doskonale wpisuje się on w potrzeby słuchaczy o najróżniejszych gustach. Wizja Jarryda ciągle się dociera, a muzyk cały czas eksperymentuje z nowymi rodzajami brzmienia, co powoduje, że na jego następne releasy fani na całym świecie, czekają z coraz większą niecierpliwością. Jarryd James to muzyk, przed którym wróżona jest prawdziwie wielka kariera, jeżeli nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować jego możliwości to czas najwyższy to zmienić. Z pewnością jego zjawiskowe kompozycje przyniosą nam wiele godzin pozytywnych, muzycznych uniesień.