Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jason Mraz

Jason Mraz fot. www.jasonmraz.com

Jason Mraz

kraj: USA

gatunek: pop

Jason Thomas Mraz (urodzony 23 czerwca 1977) to amerykański wokalista oraz songwriter, tworzący swoje kompozycje muzyczne poprzez łączenie ze sobą takich gatunków jak: pop rock, blue-eyed soul, reggae oraz acoustic rock. Ta unikalna mieszanka, od lat zapewnia fanom artysty na całym świecie dostęp do najwyższej jakości muzyki, która skutecznie łamie przyjęte melodyczne schematy, wybijając Mraza na tle innych światowych twórców.

Jason Mraz to powiew świeżości, którego melodyczna wizja mimo lat spędzonych na zmieniającej się scenie muzycznej nie straciła ani trochę na swojej mocy. Kompozycje Mraza stanowią solidny zastrzyk pozytywnej energii, która pozwala na skuteczniejsze codzienne mierzenie się z zabieganą rzeczywistością. To unikalne muzyczne lekarstwo z roku na rok zażywane jest przez coraz szersze rzesze słuchaczy, którzy chwalą sobie pozytywne skutki takiej terapii.

Pierwsze wystąpienia Jasona nie należały może do okazałych. Początek jego kariery przypada na 2000 rok, kiedy to występował w małych coffee shopach na terenie San Diego. Przełom przyszedł z 2002 rokiem, gdy muzyk wydał swój debiutancki album zatytułowany „Waiting for My Rocket to Come”, na którym znalazł się singiel „The Remedy (I Won’t Worry)” – oba releasy szybko zdobyły sobie uznanie wśród słuchaczy oraz środowiska krytyków muzycznych. Nowa melodyczna perspektywa prezentowana na wydanych kompozycjach sprawiła, że kariera Jasona wystartowała jak tytułowa rakieta z jego krążka. W stronę artysty szybko posypały się pochwalne recenzje oraz pootwierały liczne furtki do realizacji coraz bardziej śmiałych projektów muzycznych. Jason nie spoczął na laurach, lecz wziął się do wytężonej pracy, doszlifowując swój styl gry i śpiewu oraz poszukując nowych rodzajów brzmień oraz inspiracji, których muzyczny efekt byłby w stanie sprostać rosnącym wymaganiom jego odbiorców.

Efektem tytanicznej pracy było wydanie w 2005 roku drugiego studyjnego albumy zatytułowanego „Mr. A-Z”, który okazał się dla artysty gigantycznym komercyjnym sukcesem. Krążek szybko znalazł się w pierwszej dziesiątce notowania Billboard 200 oraz sprzedał w liczbie ponad 100 tysięcy egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Mimo sporego sukcesu Jason nie dał się komercyjnemu podejściu, lecz zachował swoją muzyczną pokorę, która sprawia, że jego melodyczna wizja pozostaje czysta oraz świeża. Artysta nie skupia się na ilości, lecz na jakości, dzięki temu jego fani mają pewność, że każdy otrzymywany release to wypadkowa tysięcy godzin pracy oraz muzycznej perfekcji.

Po kolejnych 3 latach w 2008 roku Mraz wydał swój trzeci studyjny album pod tytułem „We Sing. We Dance. We Steal Things”, który zdobył międzynarodowy komercyjny sukces, głównie za sprawą hitu „I am Yours”. Utwór ten momentalnie podbij notowania czołowych zestawień muzycznych, zgarniając pod muzyczny sztandar Jasona nowych fanów, zafascynowanych siłą oraz świeżością jego przekazu. Kolejny album wydany w 2012 roku „Love Is a Four Letter Word” doskonale wpisał się w dotychczasowe pasmo sukcesów artysty.

Mraz sprzedał dotychczas ponad 7 milionów swoich nagrań, wpływając bezpośrednio na kształtowanie się wielu muzycznych stylów oraz dając inspirację setkom artystów na całym świecie. Jego dyskografia cały czas się powiększa, a każdy release stanowi unikalne okno, pozwalające spojrzeć na samo pojęcie muzyki z zupełnie innej perspektywy. Twórczość Jasona to doskonały dodatek do każdej codziennej playlisty, który bez wątpienia przyniesie nawet najbardziej wysmakowanemu słuchaczowi wiele godzin niezapomnianych melodycznych uniesień.