Jazzy M

Jazzy M fot. facebook.com/pg/Jazzy-M

Jazzy M

kraj: Wielka Brytania

gatunek: house

Michael Schiniou, znany lepiej jako Jazzy M, to producent muzyczny oraz oryginalny Dj Ministry Of Sound. Jazzy M jest jednym z głównych pionierów stojących za rozwojem w brytyjskiej przestrzeni muzyki stylu house.

Jego kariera i twórczość odcisnęła swoje piętno daleko poza Wyspami, wpływając bezpośrednio na kształt całego światowego muzycznego gmachu. Michael swoim angażowaniem się w promocję pomógł wybić się wielu młodym twórcom, którzy w późniejszym okresie osiągnęli znaczny sukces. Na początku swojej kariery prowadził on własny program radiowy, który pomógł rozpropagować muzykę house w angielskim społeczeństwie, czyniąc z tego gatunku nierozłączną część melodycznej rzeczywistości dla tysięcy słuchaczy.

Jego pierwsze kompozycje sięgają początku lat 90-tych ubiegłego stulecia i mimo upływu ponad 25 lat nie straciły ani trochę na swojej aktualności, dalej potrafiąc przynieść ze sobą solidną dawkę pozytywnej energii i przeniknąć odbiorcę na wskroś. Jego występy na żywo w najbardziej prestiżowych światowych klubach jak: Cream, Sugar Shack, Babooshka, Miss Moneypennys, Passion czy Faith, cieszą się niesłabnącą popularnością zawsze sprowadzając tłumy spragnionych wyjątkowych muzycznych doznań słuchaczy.

Większość z utworów oraz remixów Michaela automatycznie stawało się hitami oraz weszło na stałe do house’owego kanonu, będąc inspiracyjną pożywką dla następujących po sobie pokoleń artystów. Jazzy M wyrobił światowy grunt pod house – dając idącym po nim twórcom wzorce, możliwości oraz co najważniejsze odbiorców. Bez jego zaangażowania ten styl muzyczny byłby znacznie bardziej ubogi, a świat zwyczajnie szary.

W trakcie swojej kariery Jazzy M współpracował z czołowymi światowymi artystami, cały czas docierając swoją muzyczną wizję oraz eksperymentując z nowymi rodzajami brzmienia. Wśród najbardziej znanych muzyków, z którymi nagrywał można wymienić takie sławy jak: Paul Weller z the Style Council, Jimmy Sommerville, DC Lee, Arthur Baker, Julian Jonah z 187 Lockdown oraz DYNK fame.

Dyskografia Michaela to gigantyczny zbiór niezapomnianych kompozycji, z których każda stanowi unikalne okno pokazujące jego muzyczną wizję z zupełnie innej perspektywy. Jazzy M to magik stylu house, który jest w stanie zabrać słuchającego w podróż do krainy czystego muzycznego geniuszu – z takiej wycieczki niechętnie się wraca. Kompozycje artysty nie tracą na swojej aktualności, posiadając wyraźne znamię ponadczasowości. Z każdym odsłuchaniem jego releasy przynoszą nową, solidną dawkę muzycznej energii, dając odbiorcom możliwość na szybsze odzyskanie utraconej równowagi pomiędzy duszą, a ciałem oraz skuteczne muzyczne narzędzie do lepszego mierzenia się z codzienną zabieganą rzeczywistością.