Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 17736, ID obiektu: 17773

Jem

Jem

Jem

Wszystko o Jem, a właściwie Jemma Griffiths - bio, kariera, dyskografia, nagrody

Jem

kraj: Wielka Brytania

gatunek: new wave, trip-hop

Jemma Griffiths (urodzona 18 maja 1975 roku) lepiej znana pod swoim scenicznym pseudonimem jako JEM, to walijska wokalistka, songwriterka oraz producentka muzyczna, łącząca w swoich kompozycjach inspiracje zaczerpnięte z takich gatunków jak: trip hop, electronica, pop rock, folk oraz new wave.

Po skończeniu studiów Jem przez pewien czas pracowała jako Dj, rozwijając swoje umiejętności w nowej artystycznej rzeczywistości.  

W 2002 roku artystka skupiła się głównie na śpiewie oraz pisaniu piosenek, współpracując z dużą ilością amerykańskich producentów jak: Guy Sigsworth, Yoad Nevo oraz Ge-Ology, którzy pomogli dotrzeć wizję jej przyszłego debiutanckiego albumu.

Krążek „Finally Woken” ujrzał światło dzienne 24 marca 2004 roku, nakładem ATO Records. Album szybko się spopularyzował, głownie dzięki zjawiskowym singlom: „They”, „Just a Ride” oraz „Wish I”. „Finally Woken” był ważnym kamieniem milowym dla artystki rozpędzając już na samym wstępie jej karierę. Fani urzeczeni unikalnością oraz świeżością wizji Jem, coraz szybciej zaczęli garnąć się pod jej muzyczny sztandar, stawiając ją w centrum zainteresowania szerszego artystycznego świata. Jem praktycznie z dnia na dzień wypłynęła na głębokie muzyczne wody, hipnotyzując swoim głosem zarówno słuchaczy jak i krytyków. Krążek odznaczył się również dużym komercyjnym sukcesem, szybko pokonując granice Stanów Zjednoczonych, trafiając do Kanady, Japonii oraz Europy.

Nie spoczywając na dotychczasowych laurach, artystka zaczęła kompletować materiał do nowych wydań. Jej drugi studyjny album „Down to Earth” wydany w 2008 roku powtórzył sukces pierwszego krążka, jeszcze silniej ugruntowując pozycję artystki na międzynarodowej scenie muzycznej.

Jem to wokalistka, której znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowy dynamizm, anielski głos oraz przejmująca liryczna głębia, przebrzmiewająca w każdym przeboju. Dzięki takiemu połączeniu jest ona w stanie doskonale odnaleźć się praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości, dostarczając słuchaczom jedynie najwyższej jakości utworów, które doskonale ratują od codziennej zabieganej rzeczywistości.

Jej styl muzyczny łączący w sobie najróżniejsze melodyczne inspiracje nie powiela utartych schematów, lecz tworzy nowe. Wizja muzyczna Jem cały czas ewoluuje, przynosząc z każdym kolejnym releasem wielopoziomowe kompozycje, które chłonie się całym sobą. Krytycy muzyczni przyrównują Jemme do takich brytyjskich sław jak Dido oraz Beth Orton. Pewne podobieństwa do tych niesamowitych artystek da się wyraźnie zauważyć w utworach Jem, jednak wokalistka od lat wytycza swoją własną ścieżkę, nie szufladkując się pod jeden określony styl. Jem to doskonała odskocznia od muzycznej codzienności, jej twórcze, przejmujące oraz porywające kompozycje są w stanie dostarczyć każdemu, nawet najbardziej wymagającemu słuchaczowi wielu godzin pozytywnych uniesień. Jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji przetestować jej możliwości, to czas najwyższy to zmienić.

Jem

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Finally Woken Album 1
Dokument Down To Earth Album 1