Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jill Scott

Jill Scott fot. Wikimedia Commons

Jill Scott

kraj: USA

gatunek: soul, R&B, jazz

Jill Scott (urodzona 4 kwietnia 1972) jest amerykańską wokalistką, poetką, aktorką oraz songwriterką, która od 2000 roku dynamicznie rozwija światową scenę muzyczną poprzez swoje innowacyjne kompozycje. Scott przy tworzeniu swoich urzekających utworów czerpie inspiracje z najróżniejszych stylów. Mówiąc, że jej muzyka jest wielowymiarowa to stanowczo za mało. W utworach Scott dopatrzyć się można elementów pochodzących z takich gatunków jak: R&B, soul, neo soul, jazz, quiet storm, hip hop oraz spoken word.

Ta unikalna mieszanka sprawia, że od czasu wydania swojego debiutanckiego albumu „Who Is Jill Scott? Words and Sounds Vol. 1” (2000) popularność artystki cały czas się zwiększa. Jej pierwszy krążek szybko odbił się głośnym echem w środowisku muzycznym, przynosząc długo wyczekiwany przez słuchaczy powiew melodycznej świeżości. Album momentalnie zaczął się rozchodzić, szybko pokrywając się platyną. Nie spoczywając na laurach, Jill wzięła się ostro do kompletowania materiału do dalszych releasów. Jej późniejsze follow-upy jak: „Beautifully Human: Words and Sounds Vol. 2” (2004) oraz „The Real Thing: Words and Sounds Vol. 3” (2007) zyskały status złota, jeszcze lepiej ugruntowując pozycję artystki. To otworzyło przed nią nowe możliwości do pełniejszego wyrażenia swojej urzekającej muzycznej wizji.

W 2011 roku Jill po ponad 4 letniej przerwie wydała swój kolejny album zatytułowany „The Light of the Sun”, który stanowił między innymi rezultat jej eksperymentów muzycznych oraz licznych doświadczeń zdobytych w przestrzeni branży filmowej.

Jako poetka i songwriterka Scott dostarcza w swoich kompozycjach wybitnie głębokie liryczne przesłania, potrafiące przeniknąć człowieka na wskroś i drgnąć w nim często nieuświadomione najczulsze struny. Takim poziomem artyzmu, który wręcz chwyta za serce, jest w stanie pochwalić się niewielu współczesnych twórców. Profesjonalizm oraz pełne zdeklarowanie na dostarczanie swoim odbiorcom jedynie najwyższej jakości muzycznych doznań, to wizytówka Jill Scott. W efekcie od momentu rozpoczęcia kariery artystki, słuchacze z całego świata coraz szybciej garną się pod jej muzyczny sztandar, wynosząc z jej kompozycji siłę do lepszego mierzenia się z codziennym zabieganym światem.

W 2015 roku pojawił się najnowszy album artystki „Woman”, który doskonale wpisał się w dotychczasowe pasmo muzycznych sukcesów. W trakcie swojej kariery Jill współpracowała z wieloma czołowymi artystami oraz formacjami muzycznego świata, wśród których można wymienić takie sławy jak: Eric Benet, Will Smith czy Common. Jill poza rozwojem swojej kariery muzycznej cały czas rozbudowuje swój poetyczny warsztat. Wydany przez nią w 2005 roku tomik: „The Moments, The Minutes, The Hours” stanowi doskonałe okno, przez które można zajrzeć w głąb jej artystycznej duszy.

Styl muzyczny Jill przyniesie każdemu solidną dawkę pozytywnych melodycznych doznań. Jej sopran perfekcyjnie wyrażający to, co w różnorodnych muzycznych stylach najlepsze przenika słuchającego, zabierając go w krainę prawdziwego geniuszu. W efekcie kompozycje Scott są doskonałym muzycznym lekarstwem na wiele codziennych bolączek współczesnego świata, które pozwalają na szybsze zregenerowanie nadwątlonych sił i ponowne osiągnięcie równowagi między duszą, a ciałem.