Jimmy Abney

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Jimmy Abney

kraj: USA

gatunek: soul

Jimmy Abney (urodzony 26 września 1969, zmarł 27 lipca 2010) był soulowym amerykańskim muzykiem przed, którym wróżona była wielka przyszłość artystyczna. Urodzony w Grand Rapids mieście przesiąkniętym muzyką gospelową oraz miłością do soulu, Jimmy od najmłodszych lat obracał się w unikalnej muzycznej rzeczywistości, która pozwoliła mu w momencie zaistnienia na artystycznej scenie, na to aby porwać za sobą szeroką publiczność.

Styl Abneya odznaczał się wyjątkową świeżością, co znacznie wybijało go na tle innych artystów tworzących w tym samym, co on okresie. Dzięki perfekcyjnemu łączeniu różnorodnych melodycznych inspiracji, Jimmy szybko przekonywał do swojej muzycznej wizji coraz liczniejsze rzesze odbiorców, rozpędzając swoją karierę oraz otwierając sobie nowe furtki do uczestnictwa w różnorodnych projektach. Środowisko krytyków muzycznych było urzeczone możliwościami Abneya, dając mu zielone światło w postaci dobrych recenzji.

Jimmy Abney zaistniał w szerszej świadomości odbiorców w 2008 roku wraz z wydaniem swojego debiutanckiego singla „Come Go With Me” oraz albumu „Return To Forever”, oba releasy ciepło się przyjęły dając wyraźny znak słuchaczom, że firmament muzyczny wzbogacił się o nową gwiazdę. „Return To Forever” doskonale odzwierciedla multiinstrumentalizm Jimmy’ego, prezentując sobą unikalną oraz urzekającą melodyczną mozaikę, której siła przekazu przenika słuchającego do głębi, otwierając przed nim szeroki wachlarz pozytywnych muzycznych doznań. Krążek ten jest jednocześnie pierwszym jak i ostatnim. Przedwczesna śmierć Abneya zakończyła jego karierę muzyczną, pozbawiając świat artysty, którego muzyczna wizja mogła w przyszłości zmienić oblicze nowoczesnego soulu.

Jimmy Abney pozostawił po sobie ciekawy zestaw kompozycji, które dodadzą nowego poziomu muzycznego artyzmu do każdej codziennej playlisty. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości muzyki, przy której myśli płyną swobodnie, to „Return To Forever” jak i kilka tracków Abneya znajdujących się na serwisach typu SoundCloud, będą strzałem w dziesiątkę.