Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 17968, ID obiektu: 18005

Joe Cocker

Joe Cocker

Joe Cocker

Cocker Joe

Kariera Joe Cockera zaczęła się we wczesnych latach 60tych, w rodzinnym mieście artysty - Sheffield.

Urodził się w 20 maja 1944 roku w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Karierę muzyczną rozpoczynał w wieku 15 lat w zespole The Avengers swojego brata Victora pod pseudonimem scenicznym Vance Arnold. Następnie założył z basistą Chrisem Staintonem zespół Grease Band, z którym nagrał swój pierwszy przebój "With A Little Help From My Friends" autorstwa Beatlesów.

Kariera Joe Cockera zaczęła się we wczesnych latach 60tych, w rodzinnym mieście artysty - Sheffield. Jak dla wielu innych muzyków w tamtym czasie, dla Joe inspiracją był amerykański soul i R’n’B. Cocker intensywnie poszukiwał swojego własnego repertuaru, a fani na całym świecie już wkrótce mieli usłyszeć głos, który krytycy zgodnie okrzyknęli „najlepszym białym soulowym brzmieniem jakie zrodziło się w Ameryce”.

Po raz pierwszy zrobiło się o Joe Cockerze zrobiło się głośno w 1969 roku na Festiwalu Woodstock, kiedy wykonał chyba najbardziej znaną przeróbkę piosenki Beatlesów w historii. Jego niepowtarzalna wersja „With A Little Help From My Friends” podbiła listy przebojów na całym świecie i była zapowiedzią nowego rozdziału w muzyce rozrywkowej. W latach 1969 - 2010 Joe Cocker nagrał 21 płyt studyjnych, 7 płyt koncertowych i 6 kompilacji największych przebojów. Joe Cocker kilkakrotnie wystąpił w Polsce grając koncerty między innymi w Poznaniu, Krakowie, Gdyni i Warszawie.

Kilkakrotnie koncertował w Polsce; w roku 2000, promując album "No Ordinary World", w 2002 podczas trasy promującej płytę "Respect Yourself' 5 lipca 2002 na stadionie Pogoni w Szczecinie, 24 czerwca 2007 wystąpił w poznańskiej Arenie oraz 13 i 14 sierpnia 2007 w Krakowie i Gdyni na Skwerze Kościuszki. 10 grudnia 2007 Joe Cocker wystąpił na warszawskim Torwarze. 19 września 2010 roku wystąpił w polskiej edycji "Tańca z gwiazdami". 

Oficjalna strona artysty: www.cocker.com

Joe Cocker

fot. EMI Music Poland

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Across From Midnight Album 1
Dokument Respect Yourself Album 1
Dokument Greatest Hits Album 1
Dokument Oficer i dżentelmen (Officer and a Gentleman) Album 1
Dokument Hard Knocks Album 1
Dokument With a Little Help from My Friends Album 1
Dokument Joe Cocker! Album 1
Dokument Joe Cocker (Something to Say) Album 1
Dokument No Ordinary World Album 1
Dokument Heart & Soul Album 1
Dokument Hymn for My Soul Album 1
Dokument Fire it up Album 1