Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

John Cutler

Artysta RadioZET fot. RadioZET

John Cutler

kraj: USA

gatunek: electronica

John Cutler to amerykański Dj, który od końca lat 90-tych ubiegłego stulecia rozwija międzynarodową scenę house’u tworząc kompozycje, których unikalność oraz siła doskonale wpisuje się w stale rosnące melodyczne potrzeby odbiorców na całym świecie,

John rozpoczął swoją przygodę jako DJ w wieku 15 lat. Szlifując nabywane ciężką pracą umiejętności oraz udzielając się na lokalnej scenie houseowej, szybko wyrobił sobie renomę w środowisku artystycznym. Pozwoliło mu to na angażowanie się do coraz bardziej ambitniejszych projektów muzycznych oraz współprac z różnorodnymi artystami. Każde z nowych doświadczeń dodawało nowego poziomu artyzmu powstającym releasom oraz docierało ogólna muzyczną wizję Cutlera. Jego styl silnie zakorzeniony w housie, często wykracza poza ten gatunek – John czerpie inspiracje z wielu stylów muzycznych, szukając ciągle coraz lepszego oraz bardziej przenikającego brzmienia. W efekcie jego muzyka cały czas ewoluuje, a wizja pozostaje świeżą i apelującą dla słuchacza. John Cutler nie spoczywa na dotychczasowych laurach, jest on w pełni zorientowany na dostarczanie jedynie najwyższej jakości muzycznych doznań.

John zaistniał w szerszej świadomości odbiorców w 1997 roku wydając swoje debiutanckie EP zatytułowane „The Harmonica Walk”. Release szybko przyjął się w środowisku muzycznym oraz praktycznie z dnia na dzień wybił artystę na intensywnie rozwijającej się houseowej scenie lat 90-tych. Coraz liczniejsze rzesze fanów zaczęły garnąć się pod muzyczny sztandar Johna, dając mu motywację do dalszej pracy.

W następnych latach spod jego ręki wychodziły hity za hitami. John nie pozwalał swoim fanom na długie okresy oczekiwania między jednym releasem, a drugim pokazując za każdym razem, że doskonale wie, którą część jego muzycznej wizji świat powinien teraz usłyszeć. Wczucie się w muzyczne potrzeby odbiorców jest jednym z jego największych atutów. W efekcie stale rosnącej popularności John angażowany był do wielu kolaboracji, które rozwijały nie tylko jego warsztat muzyczny, ale pomogły wielu (nie tylko lokalnym) artystom na rozwój swoich karier i zaistnienie na house’owej scenie. Do najważniejszych wydań Cutlera zaliczyć można „It’s Yours” oraz kompilacyjny album „Afterdark: New Your City”.

John Cutler to artysta, który przez swoją twórczość zasadniczo przyłożył się do powiększenia okazałości światowego house’owego gmachu. Szukając nowego melodycznego wymiaru, który przyniesie nam zarówno możliwość leniwego zalegnięcia na kanapie z mocno przyciśniętymi do głowy słuchawkami, jak i paliwo do solidnej imprezy, warto zwrócić się w stronę releasów Johna. Z całą pewnością będzie to decyzja, której sobie szybko pogratulujemy.