Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 18152, ID obiektu: 18189

John Newman

John Newman

John Newman

Wszystko o brytyjskim artyście - bio, kariera, dyskografia, wideo, trasy, nagrody

Newman John

kraj: Wielka Brytania

gatunek: pop, soul

John William Peter Newman (urodzony 16 czerwca 1990) to angielski wokalista, songwriter oraz producent muzyczny, tworzący prawdziwie nowy wymiar muzyki chilloutowej. John dzięki swojemu unikalnemu łączeniu inspiracji zaczerpniętych z soulu, popu oraz breakbeatu, szybko wybił się na tle muzycznej konkurencji, przynosząc spragnionym odbiorcom powiew melodycznej świeżości.

Newman znany jest przede wszystkim ze swojego releasu „Love Me Again”, który uplasował się na pierwszej lokacie w notowaniu UK Singles Chart w 2013 roku. Ponadto artysta współpracował razem z Rudimental nad ich singlami „Feel The Love” oraz „Not Giving In”, jak i Calvinem Harissem przy jego piosence „Blame”. Każdy singiel błyskawicznie wspinał się na wysokie miejsce w notowaniach brytyjskich, zjednując Johnowi nowych fanów oraz jeszcze lepiej ugruntowując jego pozycję na scenie muzycznej.  Muzyczna wizja Newmana szybko przekracza granice brytyjskie, porywając za sobą coraz szersze rzesze słuchaczy na całym świecie. Newman to gwiazda, która z roku na rok jaśnieje coraz bardziej, dostarczając swoim odbiorcom jedynie najlepszej jakości przejmującej muzyki. Jego zjawiskowych kompozycji można słuchać praktycznie w kółko, każdorazowo odnajdując w nich nowy poziom artyzmu. W efekcie popołudnia spędzone na kanapie z mocno przyciśniętymi do głowy słuchawkami będą zdarzały się coraz częściej.

John Newman w dość krótkim czasie odniósł spory sukces komercyjny. Jego releasy sprzedały się w ponad 1,5 milionowej liczbie egzemplarzy w samej Wielkiej Brytanii. Mimo rosnącej popularności, artysta w dalszym ciągu pozostaje skromnym chłopakiem, zorientowanym w pełni na tworzeniu możliwie najlepszej muzyki, stale poszukując nowych rodzajów brzemienia. Dzięki temu jego wizja pozostaje świeża oraz nieskażona komercyjnym podejściem, a jego utwory żyją własnym, bujnym życiem.

John zaistniał niedawno w mainstreamowej świadomości odbiorców, jednak wyraźnie daje się zauważyć jak jego dynamizm pcha go na coraz ambitniejsze artystyczne wyżyny. Międzynarodowi krytycy muzyczni nie szczędzą pochwał pod adresem Johna, czekając niecierpliwie na jego kolejne releasy. Newman to artysta, przed którym wróżona jest prawdziwie wielka kariera. Poszukując unikalnej oraz wyładowanej pozytywną energią muzycznej odskoczni, zwyczajnie nie można przejść obok kompozycji Johna obojętnie. Jeżeli nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować jego możliwości, to czas najwyższy to zmienić.

John Newman

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Come And Get It Album 1
Dokument Tribute Album 1
Dokument Fire In Me Album 1
Dokument Feelings Album 1