Johnwaynes

Johnwaynes fot. facebook.com/johnwaynesmusic

Johnwaynes

kraj: Portugalia

gatunek: house, techno, electronic, funk, disco

Johnwaynes to portugalska formacja, którą tworzą Jepe oraz MrBeat - dwóch zjawiskowych Dj’ów łączących w swoich kompozycjach najróżniejsze elementy muzyczne. Poprzez wstawki wokalne dopełniane o elementy funku, new jazzu, fado, tradycyjnej muzyki portugalskiej, aż po inspiracje celtyckie Johnwaynes stworzyli kompozycje, które na długo zapadają w pamięć. Ich utwory zwyczajnie porywają do tańca, nie pozwalając na usiedzenie w miejscu. Różnorodność wykorzystywanych elementów w ich kompozycjach sprawia, że słuchający często nie może dać wiary własnym uszom, że tak przeciwstawne style można przedstawić w tak zjawiskowy i perfekcyjny sposób.  

Zarówno Jepe jak i MrBeat to specjaliści, którzy oddzielnie święcą duże sukcesy muzyczne. MrBeat, czyli Antonio Bastos poza DJ’owaniem prowadzi własne studio produkcyjne, dzięki któremu wypromował już kilka formacji rockowych. Jepe w latach 90-tych rozpoczął rozwijanie swoich umiejętności jako Dj. Efektem było objęcie w 1997 roku regularnego spotu w jednym z najlepszych portugalskich klubów – Estacao da Luz. Klub ten stanowi szczególne miejsce dla rozwoju portugalskiej sceny muzycznej – to tam po raz pierwszy zaczęto łączyć rave z dancem, tworząc nowy rodzaj kompozycji. Jepe bezpośrednio przyłożył do tego procesu rękę. W trakcie swojej kariery Jepe pojawiał się w najbardziej prestiżowych muzycznych klubach na całym świecie – Hiszpania, Francja, Włochy, Austria, Niemcy, USA oraz Turcja rozwinęły się muzycznie dzięki jego występom na żywo.

Johnwaynes to wyraz czystego muzycznego dynśamizmu, którego nie można zatrzymać. Artyści cały czas eksperymentują z nowymi rodzajami brzmienia, dookreślając swoją muzyczną wizję. Dzięki temu Johnwaynes jest w stanie poprzez swoje kompozycje wpisać się w stale rosnące muzyczne potrzeby słuchaczy na całym świecie. Ich muzyka przynosi solidną dawkę pozytywnej energii, która pozwala na lepsze oraz efektywniejsze mierzenie się z codzienną rzeczywistością. Kompozycje dostarczane przez Johnwaynes to idealna odskocznia muzyczna, która gwarantuje wiele godzin pełnego, melodycznego relaksu.