Jojo Effect

Jojo Effect fot. facebook.com/jojoeffectmusic

Jojo Effect

kraj: Niemcy

gatunek: nujazz, lounge

Jojo Effect to niemiecka formacja, powstała z inicjatywy wokalistyki oraz songwriterki Anne Schnell oraz producentów Kitty the Bill, Maxima Illiona i Jurgena Kusemanna z ChinChin Records w 2005 roku.

Jojo Effect to prawdziwy powiew muzycznej świeżości, nie tylko w niemieckiej przestrzeni artystycznej. Formacja szczególnie wybija się na tle innych artystów, dzięki swoim zjawiskowym kompozycjom, łączącym wyjątkowo szerokie spektrum gatunków muzycznych. Nujazz, Lounge oraz Latin to zaledwie niektóre style, których dosłuchać można się w kompozycjach Jojo Effect. Przejmujący, anielski głos Schnell dopełniany przez instrumentalną wirtuozerię współpracujących artystów - Dirka Patzolda, Floriana Beera, Franza Schnella, Thomasa Basy’ego, Christiana Krausa oraz Manfreda Kollera, dostarcza słuchaczom na całym świecie wysublimowanych doznań muzycznych, które na długo zapadają w pamięć. Lekko ironiczne, zabawne oraz wyładowane emocjonalnie przekazy liryczne Jojo Effect odnoszą się do codziennych sytuacji, poruszając tematy miłości i życia. Słuchając kompozycji tej formacji nie da się nie popaść w dobry nastrój. Jojo Effect to sprawdzone remedium na wiele bolączek codziennej zabieganej rzeczywistości, w łatwej do przełknięcia muzycznej pigułce.

Grupa od momentu swojego powstania cieszy się niesłabnącą popularnością, o czym świadczy chociażby 2 miliony sprzedanych egzemplarzy ich releasów oraz pojawianie się na najbardziej prestiżowych kompilacjach jak: Café del Mar, Erotic Lounge, Brazilectro, Bar Lounge Classics oraz Claude Challe select.

Muzyka w wydaniu Jojo Effect prezentuje sobą niczym niepowstrzymaną siłę życiową, która porywa słuchającego, zabierając go w niesamowitą muzyczną przygodę. Ich kompozycje nadają się doskonale zarówno na imprezę, jak i spokojne chilloutowe popołudnie z mocno przyciśniętymi do głowy słuchawkami. Jojo Effect przyniesie każdemu poszukującemu efektywnego muzycznego odprężenia dokładnie tego czego potrzebuje.