Jonny Blu

Jonny Blu fot. facebook.com/jonnyblu

Jonny Blu

kraj: USA

gatunek: pop

Jonny Blu to amerykański wokalista oraz songwriter, który swoją profesjonalną karierę muzyczną rozpoczął na chińskiej scenie artystycznej. Jonny jak burza wdarł się na scenę muzyczną w Hong Kongu, stając się pierwszą niechińską gwiazdą muzyki pop. Jego popowe albumy oraz releasy jak: „On The Edge”, „Crossroads” oraz „The Apology” nie schodziły z chińskich notowań muzycznych, zdobywając mu coraz szersze rzesze fanów. Artystyczna wizja Blu nie dała się zatrzymać w granicach geograficznych, szybko trafiając do międzynarodowych odbiorców, którzy byli wręcz urzeczeni nowatorstwem dostarczanego przekazu. Obecnie Jonny Blue rezyduje na stałe w Stanach Zjednoczonych, eksperymentując z nowymi rodzajami brzmienia. Jego kompozycje zachowują jednak pewne stałe elementy – da się w nich wyraźnie usłyszeć inspiracje zaczerpnięte z popu, mandaryńskiego popu oraz world music.

Styl muzyczny Blu przyrównywany jest do twórczości takich artystów jak: Michael Buble, Harry Connick Jr oraz Jamie Cullum. Jonny nie daje się jednak zaszufladkować w obrębie jednego stylu oraz bycia kopią cudzych osiągnięć. Dzięki tytanicznej pracy oraz wyjątkowemu talentowi wyrobił on sobie uznanie ze strony światowych artystów, stale powiększającej się rzeszy fanów oraz krytyków muzycznych. Tą unikalność widać wyraźnie w kompozycjach artysty znajdujących się na takich albumach jak: „In Just The Kind Of A Mood” (2008) czy „Taboo!”, których można zwyczajnie słuchać w kółko z mocno przyciśniętymi do głowy słuchawkami.

Punktem, który można uznać za kluczowy dla przyszłego rozwoju kariery muzycznej Blu było przystąpienie, jego jako jedynego niechińskiego artysty do konkursu talentów w Los Angeles. Jonny zrobił to bez powodu wiedziony impulsem. Decyzja ta była jedną z najważniejszych w jego życiu. W efekcie udał się ponownie do Chin, gdzie jego płynność posługiwania się językiem mandaryńskim oraz niesamowity muzyczny talent, pozwoliły na rozkręcenie międzynarodowej artystycznej kariery.

Blu wśród swoich głównych inspiracji muzycznych zalicza takie popowe gwiazdy jak: Harry Connick, Jr., Sting, Billy Joel, Elton John oraz George Michael.

Jonny Blu to prawdziwy ewenement muzyczny, ustabilizowanie swojej pozycji na chińskiej scenie artystycznej, jako jedna z głównych popowych gwiazd jest osiągnięciem, które stanowi istotną kartę w historii światowej muzyki. Blu nie spoczywa jednak na dotychczasowych laurach, cały czas rozwijając swój warsztat oraz szlifując fenomenalne i tak już umiejętności.

Przemyślane, głębokie przekazy liryczne oraz perfekcyjne wyczucie muzycznych potrzeb odbiorców sprawiają, że Blu z roku na rok dostarcza coraz to bardziej zjawiskowych doznań słuchaczom na całym świecie. Wizja muzyczna Jonny’ego jest tak samo wielopoziomowa jak sam artysta, dzięki temu w jego utworach za każdym razem odnajduje się nowe pokłady pozytywnej energii. Blu to inspiracja oraz wzór do naśladowania dla wielu światowych artystów tworzących w najróżniejszych muzycznych stylach. Dzięki swojej zdolności do praktycznie intuicyjnego odnajdywania się w dowolnej muzycznej rzeczywistości, Blu jest angażowany do coraz większej ilości projektów, intensywnie występując na całym globie.

Jego releasy stanowić będą doskonałe dopełnienie każdej codziennej playlisty.