Joss Stone

Joss Stone

Joss Stone

kraj: Wielka Brytania

gatunek: pop, blues

Joscelyn Eve Stoker (urodzona 11 kwietnia 1987) lepiej znana pod swoim scenicznym pseudonimem, jako Joss Stone to brytyjska wokalistka, songwriterka oraz aktorka, której kompozycje łączą w sobie elementy: R&B, soul, blue-eyed soul oraz reggae. Joss bierze to co najlepsze z różnorodnych muzycznych gatunków, tworząc niepowtarzalne przeboje nadające się zarówno na solidną imprezę, jak i leniwe popołudnia spędzone na kanapie z mocno przyciśniętymi do głowy słuchawkami.

O artystce zrobiło się głośno w 2003 roku wraz z wydaniem jej debiutanckiego albumu zatytułowanego „The Soul Session”. Krążek momentalnie zrobił furorę w obrębie Wielkiej Brytanii pokrywając się kilkoma warstwami platyny. Pochwalne recenzje oraz nowe rzesze fanów szybko ugruntowały pozycję Stone, jako nowej brytyjskiej gwiazdy, której wróżona była wielka kariera. Nagły sukces nie uderzył jednak Joss do głowy, lecz dał motywację oraz niezbędną siłę do jeszcze intensywnej pracy w sprostaniu oczekiwaniom swoich nowych odbiorców.

Artystka wzięła się za kompletowanie materiału do swojego nowego releasu, na który nie trzeba było długo czekać. W 2004 roku w obiegu pojawił się jej drugi album „Mind Body & Soul”, który pod względem popularności powtórzył sukces debiutu, pokrywając się wielokrotną platyną. Singiel Stone „You Had Me” jest jednym z najlepszych singli jakimi artystka podbiła brytyjskie notowania muzyczne przez cały okres trwania swojej kariery. Zarówno album, jak i singiel były nominowane w 2005 roku do muzycznej nagrody Grammy.

Trzeci album studyjny „Introducing Joss Stone” wydany w 2007 roku szybko pokrył się złotem oraz zdominował notowania list przebojów po obydwu stronach oceanu – w USA krążek był w pierwszej piątce najpopularniejszych albumów.

Kolejne releasy „Colour Me Free! (2009) oraz „LP1” (2011) odniosły gigantyczne sukcesy, wpisując się w pasmo muzycznych zwycięstw Stone. W trakcie swojej kariery Joss Stone sprzedała ponad 14 milionów egzemplarzy swoich utworów na całym świecie, ugruntowując swoją pozycję jako jedną z najczęściej wybieranych przez słuchaczy artystek wszechczasów.

Popularność Stone zawdzięcza w dużej mierze łączeniu swojej unikalnej barwy głosu z inspiracjami pochodzącymi z różnorodnych stylów muzycznych. Efekt jest zwyczajnie magiczny oraz innowacyjny. Jej twórczość jest doskonałą odskocznią od codziennych skostniały muzycznych schematów, przynosząc upragnione melodyczno-liryczne orzeźwienie dla milionów odbiorców na całym świecie. Niezwykłe umiejętności oraz urzekająca muzyczna wizja sprawia, że Stone udziela się gościnnie przy produkcjach wielu czołowych artystów oraz pojawia na najbardziej prestiżowych festiwalach. Jej wystąpienia każdorazowo przyciągają nieprzebrane tłumy, które z roku na rok coraz bardziej się powiększają.

Mimo odniesienia olbrzymiego sukcesu, Joss w dalszym ciągu pozostaje w pełni zorientowania na tworzeniu jedynie najwyższej jakości muzyki, nie idzie na artystyczne skróty. Jej muzyczne eksperymenty z nowymi rodzajami brzmienia owocują coraz to bardziej zjawiskowymi releasami, o czym świadczą jej najnowsze albumy. Sięgając po kompozycje Joss Stone ma się pewność przeżycia prawdziwie niepowtarzalnej muzycznej przygody, które przyniesie solidny zastrzyk pozytywnej energii.