Julien Jabre

Julien Jabre fot. facebook.com/julienjabre

Julien Jabre

kraj: Francja

gatunek: house

Julien Jabre to uznany w świecie Dj, kompozytor oraz producent muzyczny, tworzący wysokiej jakości house przy współpracy z najlepszymi światowymi artystami.

Będąc jeszcze nastolatkiem Jabre fascynował się hip-hopem, jednak w miarę poszerzania swoich muzycznych horyzontów zaczął coraz bardziej odchodzić od agresywności rapu, na rzecz melodycznych możliwości muzyki elektronicznej. W wieku 16 lat zaczął fanatycznie wręcz słuchać „A Deep Groove” – audycji puszczanej w FG radio przez Dj Gregory’ego, Alexa From Tokyo oraz Dj Deepa. W niedługim czasie udało mu się poznać Gregory’ego, który zaproponował mu zajęcie swojego miejsca w studiu radiowym, na czas swojego wyjazdu do Nowego Yorku. Był to moment przełomowy dla Juliena, który mimo miękkich kolan oraz totalnego stresu dostarczył słuchaczom niesamowity mix na żywo.

Wykonanie Juliena zrobiło spore wrażenie na wszystkich Dj’ach związanych z rozgłośnią, którzy szybko zaprosili Jabre do współpracy. W niedługim czasie Julien zaczął pracować razem z Dj Gregorym w jego studio, suportował on również Gregory’ego oraz Deepa w trakcie słynnych występów na żywo, zwanych „TGV club nights” w prestiżowych klubach. Dzięki tym doświadczeniom Julien Jabre szybko wpłynął na głębokie house’owe wody, skupiając się na szlifowaniu swoich umiejętności jako Dj, kompozytor i producent.

Efektem jego tytanicznej pracy jest wyrobienie sobie zdolności do praktycznie intuicyjnego wpasowywania się w aktualne potrzeby muzyki klubowej. Julien potrafi perfekcyjnie odnaleźć się w muzycznej rzeczywistości, dostarczając słuchaczom dokładnie tego czego oczekują i potrzebują.

Jego pierwsze kolaboracje razem z Dj Gregorym nagrywane były pod pseudonimem Faithfull. Julien wtedy zaledwie 19 latek zdobył sobie w ten sposób szybkie uznanie w środowisku muzycznym oraz przeszedł niezbędny trening w tworzeniu przyszłych zjawiskowych, solowych kompozycji ( jak: „Voodance”, „Yalopa” oraz „Deliverence”).

W pewnym momencie Julien zaczął odchodzić od mixowania na rzecz tworzenia nowej emocjonalnej muzyki, która byłaby w stanie w pełni wyrazić jego pasję. Dalej współpracował on z wcześniejszymi Dj’ami, prezentując odbiorcom oryginalne połączenie pomiędzy muzyką klubową, a melodyczną, nacechowaną emocjonalnie elegancją (jak „Amour” oraz „Gabbeh”). Efekt był zwyczajnie magiczny. Innowacyjność podejścia Juliena szybko znalazła sobie popleczników, którzy z rosnącą niecierpliwością oczekiwali jego kolejnych releasów.

Każda następna kompozycja Jabre wpisuje się w pasmo praktycznie nieprzerwanych muzycznych sukcesów. Jego tracki wyładowane są po brzegi solidną dawką muzycznej energii. Muzyki oferowanej przez Juliena nie da się słuchać inaczej, niż z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami, byle tylko nie uronić najmniejszej nuty. Z każdym kolejnym odsłuchaniem odbiorca jest w stanie wychwycić coś nowego oraz unikalnego, dzięki czemu przeboje Juliena zwyczajnie się nie nudzą. Jabre to doskonałe dopełnienie dla każdego wysmakowanego fana house’u, którego codzienna playlista dzięki twórczości Juliena może tylko zyskać.