Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38392, ID obiektu: 38648

Jullee A. Cruise

Jullee A. Cruise

Jullee A. Cruise

Wszystko o amerykańskiej wokalistce - bio, kariera, dyskografia

Jullee A. Cruise

kraj: USA

gatunek: soul

Jullee A. Cruise (urodzona 1 grudnia 1956) to amerykańska wokalistka, songwriterka oraz aktorka, tworząca swoje kompozycje w stylu dream pop. Jej utwory potrafią wyjątkowo urzec słuchacza, dzięki połączeniu bajecznych melodii oraz przejmujących przekazów lirycznych. Jullee w środowisku krytyków muzycznych cieszy się niesłabnącym uznaniem – wielu określa ją jako jedną z najbardziej wpływowych artystek ostatnich 20 lat. Taka renoma w przypadku Cruise jest całkowicie zasłużona.

Cruise stworzyła jedną z najbardziej kultowych piosenek w dziejach telewizji – „Falling” główny theme song serialu Twin Peaks. Chociaż wszystkie jej releasy można zaliczyć do muzycznych majstersztyków to ten utwór przyniósł jej największą popularność, zapewniając nieśmiertelność.

Jullee działa czynnie na scenie muzycznej od końca lat 80-tych ubiegłego stulecia. W tym to właśnie okresie jej droga zbiegła się z Davidem Lynchem, który pomógł jej stworzyć wiele zjawiskowych kompozycji. Cruise była szczególnie ceniona przez Davida za swój eteryczny, przenikający do samej głębi głos. Dzięki temu mogła ona świetnie wyrazić przekaz, który reżyser zawierał w napisanych przez siebie utworach.

Efektem praktycznie każdego nowego wydania Jullee był nagły skok w popularności oraz powiększenie się rzeszy fanów. Po kilku latach liczba ta osiągnęła niesamowite rozmiary. Dzięki współpracy z najlepszymi ze świata show biznesu przed artystką otwierały się coraz to nowsze drzwi z ofertami współpracy oraz gościnnych występów. Wizja jak i umiejętności Jullee w jej przekazywaniu za pomocą perfekcyjnego połączenia melodii i partii wokalnych uczyniły z niej artystkę, która muzycznie doskonale leczy rany.

Lekko refleksyjne utwory nie tylko pozwalają na swobodne płynięcie myśli, ale również na poszerzenie swoich melodycznych horyzontów i lepsze poznanie samego siebie w trakcie całego procesu. Utworów Jullee Cruise nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa – i to z mocno przyciśniętymi do głowy słuchawkami, za każdym razem odnajdując w nich zupełnie nowy poziom artyzmu.

Debiutancki album Cruise „Floating Into the Night” wydany w 1989 roku okazał się wielkim komercyjnym sukcesem, który dał wyraźny sygnał w świat, że na muzycznym firmamencie jaśnieje nowa gwiazda. Krążek był współtworzony przez Davida Lyncha, zapewniając dodatkowo materiał do musicalu reżysera – „Industrial Symphony No.1”. Cruise wzięła udział w spektaklu szybując na specjalnych szelkach kilkanaście metrów nad sceną Brooklyńskiej Akademii Muzycznej. Dzięki swojemu dynamicznemu przedstawieniu Jullee przykuła uwagę słuchaczy oraz licznych artystów, szybko trafiając do szerokiej świadomości odbiorców.

Muzyka Cruise jest tak samo wielopoziomowa jak i artystka. Lata różnorodnych doświadczeń oraz pracy z „wielkimi” artystycznymi umysłami pozwoliły na unikalne dotarcie jej muzycznej wizji. Jullee w trakcie swojej kariery stworzyła długą listę oryginalnych kompozycji, unikalnych coverów, jak i zjawiskowych kompilacji – każdy release umożliwia słuchaczowi spojrzenie z zupełnie odmiennej perspektywy na muzyczny świat, w jakim na co dzień żyje Jullee. W twórczości Cruise każdy nawet najbardziej wysmakowany słuchacz będzie w stanie znaleźć całą masę pozytywnych muzycznych doświadczeń.