Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38206, ID obiektu: 38460

Jungle

Jungle

Jungle

Wszystko o brytyjskim kolektywie soulowym - biografia, kariera, dyskografia, single

Jungle

kraj: Wielka Brytania

gatunek: soul

Jungle to brytyjski soulowy kolektyw muzyczny działający głównie w Londynie i powstały z inicjatywy muzyków Toma McFarlanda oraz Josha Lloyda-Watsona. Przed powstaniem Jungle każdy z artystów przez kilka lat działał w różnorodnych formacjach muzycznych. Zdobyte doświadczenia pozwoliły na uzyskanie prawdziwie unikalnego brzmienia w ich nowym projekcie, który stanowi czystą kwintesencję melodycznego dynamizmu.

Oficjalnie formacja zaczęła działać pod nowym szyldem na początku 2013 roku. Muzycy od początku byli bardzo skryci ze swoimi personaliami, sygnując się jedynie jako J i T. W ciągu 2013 roku Jungle ugruntowywało się jako specyficzny muzyczny kolektyw, nawiązując współpracę z wieloma artystami wywodzącymi się z najróżniejszych środowisk.

Dzięki sporej dywersyfikacji w tworzeniu ich unikalnych kompozycji każdy release nabierał niesamowitego oraz innowacyjnego wydźwięku. Angażowani do współpracy artyści przynosili swoją specyficzną perspektywę. Suma różnorodnych doświadczeń grupy, z których każdy członek patrzy na rzeczywistość w odmienny oraz unikalny sposób sprawiła, że Jungle dawało słuchaczom prawdziwą muzyczną nowość.

Formacja występuje głownie na żywo, dając niezapomniane koncerty, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Gdziekolwiek Jungle nie miałoby się pojawić, tam ciągną tłumy zdeklarowanych fanów, które nigdy nie wracają zawiedzione. Artyści są w pełni zorientowani na dostarczaniu jedynie oryginalnej muzyki najwyższej klasy, która żyje swoim dynamicznym życiem. Jak sami przyznają Jungle opiera się na uczciwości, przyjaźni oraz zdolności do kolektywnego wyrażania pozytywnych emocji – tego pragną od swojej muzyki i to chcą dać swoim fanom.

Styl muzyczny Jungle często określany jest jako midtempo z inspiracjami zaczerpniętymi z funku, lekko psychodelicznych dźwięków, odgłosów natury oraz wielu, wielu innych. Ich singiel z 2013 roku „The Heat” stanowi tutaj doskonały przykład. Jungle pojawiali się na jednych z najbardziej prestiżowych muzycznych festiwalach jak: South by Southwest czy Glastonbury. Ich rosnąca popularność otwiera przed artystami coraz to nowsze drzwi do współpracy przy różnorodnych projektach muzycznych i zjawiskowych kompilacjach. Pharrel Williams czy Jools Holland to tylko jedni z wykonawców, u których boku pojawiło się Jungle.

Szukając ciekawej i prawdziwie unikalnej odskoczni muzycznej, nie powinniśmy przechodzić obok twórczości Jungle obojętnie. Formacja ta coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na międzynarodowej scenie artystycznej, wpływając swoją twórczością na rozwój wielu pobocznych stylów muzycznych. Jungle z roku na rok staje się coraz istotniejszą siłą kształtującą współczesny obraz melodycznego świata, a robią to w prawdziwie niesamowity sposób. Formacja jest w stanie zabrać każdego w unikalną muzyczną podróż, po której wspomnienia z pewnością długo nie opadną.