Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Justin Bieber

Justin Bieber fot. Justin Bieber

Justin Bieber

Justin Bieber urodził się 1 marca 1994 roku. Jest kanadyjskim wokalistą pop/R&B. 

Justin Bieber urodził się 1 marca 1994 roku. Jest kanadyjskim wokalistą pop/R&B.

Odkryty został za sprawą serwisu YouTube, przez swojego przyszłego menedżera Scootera Brauna. Wkrótce Justin nawiązał współpracę z Usherem i podpisał kontrakt z Island Records. W maju 2009 roku został wydany pierszy singiel wokalisty, zatytułowany "One Time", zaś w listopadzie miała miejsce premiera małej płyty "My World", która szybko pokryła się platyną.

Debiutancki album "My World 2.0" ukazał się w marcu 2010 roku i promowany był singlem "Baby" - utwór był najczęściej komentowanym utworem w historii serwisu YouTube. Drugi album "Under the Mistletoe" ukazał się w listopadzie 2011 roku i zawierał utwory o tematyce świątecznej.

W 2012 roku ukazała się kolejna płyta Justina Biebera - "Beleive". Na krążku ościnnie pojawili się między innymi Kanye West i Drake.  28 lutego premierę miał utwór "Live My Life" formacji Far East Movement, nagrany z udziałem Justina. Bieber nagrał też akustyczną wersję tego albumu, która w sklepach pojawiła się w styczniu 2013 roku. 

Jakiś czas temu brytyjski "The Observer" opublikował raport mówiący, że Justin Bieber jest postacią bardziej wpływową w sferze sieci społecznej, niż Barack Obama lub Dalajlama. Według Jana Hoffmana z "The New York Times", popularność wokalisty wynika w dużej mierze z jego kanału w serwisie YouTube; na długo przed premierą minialbumu "My World", internetowe widea Justina notowały miliony odsłon.

Na 25. marca 2013 roku zapowiadany był pierwszy koncert Justina Biebera w Polsce. To gigantyczne przedsięwzięcie odbędzie się w Łodzi, w hali Atlas Arena.

Oficjalna strona artysty: www.justinbiebermusic.com