Słuchaj
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Hubert Radzikowski
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Justin Timberlake

Justin Timberlake fot. Justin Timberlake

Justin Timberlake

Justin Timberlake - urodzony 31 stycznia w Memphis w USA. 

Justin Timberlake - urodzony 31 stycznia w Memphis w USA. Karierę rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w wieku 11 lat kiedy występował w popularnym programie muzycznym dla dzieci - Klub Myszki Miki. To tam zaprzyjaźnił się z przyszłymi gwiazdami Britney Spears, Christiną Aguilerą.

Trzy lata później związał się z popowym zespołem N'Sync, który wydając swoją pierwszą płytę zdobył rzesze fanów. Ich kolejne krążki 'No Strings Attached' i 'Celebrity' osiągnęły sukces sprzedając się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie. To osiągnięcie skłoniło go ku karierze solowej i poświęcił swój czas na zrealizowanie własnego projektu 'Justified', który łączy takie gatunki jak hip hop, blues, rock, r&b. Album w 2004 roku zyskał miano albumu roku i zdobył nagrodę Grammy za takie utwory jak 'Cry me a river' czy 'Rock your body'. Sprzedał się w ponad 7 milionowym nakładzie.

Jego kolejny album 'FutureSex/LoveSounds' ukazał sie we wrześniu 2006 roku a promujące single z tego krążka to m.in. 'Sexy back' czy 'My love'. Płyta w niekrótkim czasie od wydania zadebiutowała na pierwszym miejscu magazynu 'Billboard' jak również na pierwszym miejscu listy przebojów w Australii i Wielkiej Brytanii. Wydawcą krążka jest Timbaland, znany łowca talentów i debiutów, który gościnnie występował w teledyskach artysty. Podczas nagrywania krążka współpracował także z Nelly Furtado, Mario czy T.I. W 2007 roku współnie z Alberto de Gabria został wydany album zatytułowany 'Just-In The Mix', na którym znalazły się remiksy największych przebojów artysty.

Wokalista zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in najlepszy artysta popowy, nagrody Grammy za najlepszy album pop, najlepsze nagranie taneczne. Dodatkowo współpracował z takimi artystami jak Usher, Rihanna, Sean Paul, Ciara, Nelly. Występował również jako aktor m.in. w filmie 'Alpha Dog', 'Edison', 'The Open Road'. Obecnie jest założycielem wytwórni płytowej 'Tennman Records'.

W styczniu 2013 Justin Timberlake wydał, nagrany wspólnie z Jay-Z, singiel "Suit & Tie". Piosenka szybko trafiła na szczyty list przebojów i zestawienia sprzedaży cfrowej. Kawałek zapowiadał album "The 20/20 Experience". Płyta na rynku zadebiutowała 19. marca. 

Oficjalna strona: www.justintimberlake.com