Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Justin Timberlake

Justin Timberlake fot. Justin Timberlake

Justin Timberlake

Justin Timberlake - urodzony 31 stycznia w Memphis w USA. 

Justin Timberlake - urodzony 31 stycznia w Memphis w USA. Karierę rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w wieku 11 lat kiedy występował w popularnym programie muzycznym dla dzieci - Klub Myszki Miki. To tam zaprzyjaźnił się z przyszłymi gwiazdami Britney Spears, Christiną Aguilerą.

Trzy lata później związał się z popowym zespołem N'Sync, który wydając swoją pierwszą płytę zdobył rzesze fanów. Ich kolejne krążki 'No Strings Attached' i 'Celebrity' osiągnęły sukces sprzedając się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie. To osiągnięcie skłoniło go ku karierze solowej i poświęcił swój czas na zrealizowanie własnego projektu 'Justified', który łączy takie gatunki jak hip hop, blues, rock, r&b. Album w 2004 roku zyskał miano albumu roku i zdobył nagrodę Grammy za takie utwory jak 'Cry me a river' czy 'Rock your body'. Sprzedał się w ponad 7 milionowym nakładzie.

Jego kolejny album 'FutureSex/LoveSounds' ukazał sie we wrześniu 2006 roku a promujące single z tego krążka to m.in. 'Sexy back' czy 'My love'. Płyta w niekrótkim czasie od wydania zadebiutowała na pierwszym miejscu magazynu 'Billboard' jak również na pierwszym miejscu listy przebojów w Australii i Wielkiej Brytanii. Wydawcą krążka jest Timbaland, znany łowca talentów i debiutów, który gościnnie występował w teledyskach artysty. Podczas nagrywania krążka współpracował także z Nelly Furtado, Mario czy T.I. W 2007 roku współnie z Alberto de Gabria został wydany album zatytułowany 'Just-In The Mix', na którym znalazły się remiksy największych przebojów artysty.

Wokalista zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in najlepszy artysta popowy, nagrody Grammy za najlepszy album pop, najlepsze nagranie taneczne. Dodatkowo współpracował z takimi artystami jak Usher, Rihanna, Sean Paul, Ciara, Nelly. Występował również jako aktor m.in. w filmie 'Alpha Dog', 'Edison', 'The Open Road'. Obecnie jest założycielem wytwórni płytowej 'Tennman Records'.

W styczniu 2013 Justin Timberlake wydał, nagrany wspólnie z Jay-Z, singiel "Suit & Tie". Piosenka szybko trafiła na szczyty list przebojów i zestawienia sprzedaży cfrowej. Kawałek zapowiadał album "The 20/20 Experience". Płyta na rynku zadebiutowała 19. marca. 

Oficjalna strona: www.justintimberlake.com