Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska fot. Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska

Jedna z najpopularniejszych wokalistek popowych, obdarzona 4-oktawową skalą głosu.

Urodziła się 2. sierpnia 1972 roku w Rzeszowie. To polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Jedna z najpopularniejszych wokalistek popowych, obdarzona 4-oktawową skalą głosu. Justyna Steczkowska jest także skrzypaczką. Swoją karierę rozpoczęła śpiewając w różnych zespołach, m.in. Wańka Wstańka, Shoco Duet, Agressiva 69 czy Revolutio Cordis.

Przełomowym punktem w jej twórczości muzycznej był występ oraz wygrana w znanym programie 'Szansa na sukces', gdzie główną nagrodę zdobyła wykonując utwór zespołu Maanam 'Boskie Buenos'. Artystka zdobyła wiele nagród w Opolu, Sopocie, a w 1996 roku została nagrodzona Fryderykiem aż w 5 kategoriach. Reprezentowała Polskę na Eurowizji w 1995 roku i zajęła tam 18. miejsce. Steczkowska nagrała 10 płyt, z czego do najsłynniejszych należą: 'Dziewczyna Szamana' (potrójna platyna), 'Naga' (platynowa), 'Daj mi chwilę' (platynowa), 'Złote kołysanki' (złota).

W 2009 roku piosenkarka przyłączyła się do akcji 'Stop bosym stopom', nagrywając wspólnie z innymi artystami specjalną płytę, z której sprzedaży dochód zostanie całkowicie przeznaczony na zakup obuwia dla dzieci z ubogich rodzin, Justyna Steczkowska wykonuje na niej utwór w duecie z Pawłem Małaszyńskim. W 2009 roku Justyna Steczkowska wydała krążek "To mój czas". W 2011 wspólnie z Maciejem Maleńczukiem nagrała płytę "Mezalianse". Rok później opublikowała album "XV", który jest składanką 20 kompozycji wokalistki w nowych aranżacjach.

W 2000 roku wzięła ślub z architektem i modelem Maciejem Myszkowskim. Jesienią tego samego roku urodziła syna, Leona. Drugie dziecko artystki, syn Stanisław, przyszło na świat w 2005 roku. Wiosną 2013 roku media poinformowały, że Steczkowska spodziewa się kolejnego dziecka.

Wraz z Patrycją Markowską, Markiem Piekarczykiem oraz Tomsonem i Baronem z Afromentalu zasiadła w jury II edycji programu The Voice of Poland, która wystartowała w marcu 2013 roku na antenie TVP2.

Oficjalna strona artystki: www.justynasteczkowska.pl