Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska fot. Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska

Jedna z najpopularniejszych wokalistek popowych, obdarzona 4-oktawową skalą głosu.

Urodziła się 2. sierpnia 1972 roku w Rzeszowie. To polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Jedna z najpopularniejszych wokalistek popowych, obdarzona 4-oktawową skalą głosu. Justyna Steczkowska jest także skrzypaczką. Swoją karierę rozpoczęła śpiewając w różnych zespołach, m.in. Wańka Wstańka, Shoco Duet, Agressiva 69 czy Revolutio Cordis.

Przełomowym punktem w jej twórczości muzycznej był występ oraz wygrana w znanym programie 'Szansa na sukces', gdzie główną nagrodę zdobyła wykonując utwór zespołu Maanam 'Boskie Buenos'. Artystka zdobyła wiele nagród w Opolu, Sopocie, a w 1996 roku została nagrodzona Fryderykiem aż w 5 kategoriach. Reprezentowała Polskę na Eurowizji w 1995 roku i zajęła tam 18. miejsce. Steczkowska nagrała 10 płyt, z czego do najsłynniejszych należą: 'Dziewczyna Szamana' (potrójna platyna), 'Naga' (platynowa), 'Daj mi chwilę' (platynowa), 'Złote kołysanki' (złota).

W 2009 roku piosenkarka przyłączyła się do akcji 'Stop bosym stopom', nagrywając wspólnie z innymi artystami specjalną płytę, z której sprzedaży dochód zostanie całkowicie przeznaczony na zakup obuwia dla dzieci z ubogich rodzin, Justyna Steczkowska wykonuje na niej utwór w duecie z Pawłem Małaszyńskim. W 2009 roku Justyna Steczkowska wydała krążek "To mój czas". W 2011 wspólnie z Maciejem Maleńczukiem nagrała płytę "Mezalianse". Rok później opublikowała album "XV", który jest składanką 20 kompozycji wokalistki w nowych aranżacjach.

W 2000 roku wzięła ślub z architektem i modelem Maciejem Myszkowskim. Jesienią tego samego roku urodziła syna, Leona. Drugie dziecko artystki, syn Stanisław, przyszło na świat w 2005 roku. Wiosną 2013 roku media poinformowały, że Steczkowska spodziewa się kolejnego dziecka.

Wraz z Patrycją Markowską, Markiem Piekarczykiem oraz Tomsonem i Baronem z Afromentalu zasiadła w jury II edycji programu The Voice of Poland, która wystartowała w marcu 2013 roku na antenie TVP2.

Oficjalna strona artystki: www.justynasteczkowska.pl