Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

K-Scope

Artysta RadioZET fot. RadioZET

K-Scope

kraj: USA

gatunek: house

Eric Kupper to amerykański klawiszowiec, aranżer, songwriter, producent muzyczny, remixer oraz Dj tworzący pod scenicznym pseudonimem K – Scope. Eric w trakcie swojej kariery współpracował z największymi Dj’ami oraz artystami rozwijającymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Jego wpływ na twórczość wielkich gwiazd jest nieoceniona. Można śmiało powiedzieć, że niejeden muzyczny gigant w dużej mierze zawdzięcza mu swój sukces.

Eric zaczął „prawdziwie” działać na scenie muzycznej w połowie lat 80-tych, intensywnie angażując się w najliczniejsze projekty. Jako klawiszowiec, songwriter oraz remixer otworzył sobie drzwi do współpracy z takimi nazwiskami jak David Morales, Frankie Knuckles, Arthur Baker, Mark Kamins, Justin Strauss, Peter Rauhofer, oraz Richie Jones.

Od 1986 roku zliczając wszystkie utwory jakie Kupper zagrał, zremiksował oraz wydał dla różnych artystów, otrzymuje się zawrotną liczbę 1700 kawałków. Jest to dyskografia, której wachlarz obejmuje praktycznie każdy muzyczny styl. W twórczości Erica Kuppera każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Na początku lat 90-tych K-Scope związany był głównie z Def Mix Productions, które położyło podwaliny dla tego, czym muzyka house jest dzisiaj. W 1995 roku pod własnymi personaliami wydał swój pierwszy album zatytułowany „From the Deep”.

K-Scope jako remixer to persona uznana na całym świecie. Najwięksi artyści, co rusz zabiegając o jego czas i uwagę, mając 100% pewności, że Kupper doda do ich przebojów zupełnie nowego poziomu artyzmu.

Do tej pory muzyk współpracował z takimi sławami jak: Ayumi Hamasaki, Garbage, Usher, Alicia Keys, BT, Whitney Houston, Marianne Faithfull, Goldfrapp, Cher, Shakira, Enrique Iglesias, Sheryl Crow, Lenny Kravitz, Kylie Minogue, Korn, Moloko, Smash Mouth, New Order, Yoko Ono, Dido, Brandy, Depeche Mode, Curtis Mayfield, Brand New Heavies, Robert Palmer, Afrika Bambaata & Soulsonic Force, Kate Bush, 808 State, Jessica Simpson, Anastacia, Donna Summer, PM Dawn, Miley Cyrus oraz RuPaul, a lista cały czas się powiększa.

Kupper w swoich projektach oraz licznych kolaboracjach daleko wykracza poza domenę muzyki dance. Współpraca z takimi artystami jak: John Wesley Harding, Julee Cruise, Roisin Murphy, Coolbone, Drill, PM Dawn, The Butterflies of Love, Saint Etienne, Gaz Brookfield, McQueen, Lovebites, Ofra Haza, Jaymes Bullet, Laura Pausini, oraz Gloria Estefan przy produkowaniu ich kompozycji świadczy o tym najlepiej. Eric to prawdziwy profesjonalista potrafiący odnaleźć się praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości. Dzięki swoim niesamowitym umiejętnościom oraz intuicyjnemu rozeznaniu w potrzebach słuchaczy, jest on w stanie zmienić w muzyczne złoto wszystko, czego się dotknie.

Twórczość Erica zmieniała i w dalszym ciągu zmienia cały muzyczny świat, odciskając głębokie piętno na każdym melodycznym stylu. Jego kompozycje, single oraz Ep stanowią niewyczerpane źródło muzycznych inspiracji dla następujących po sobie pokoleń artystów z całego świata. Tracki wydane nawet 20 lat temu w ogóle nie utraciły na swojej aktualności oraz przeszywającej mocy. K-Scope jest w stanie dostarczyć setek godzin muzycznych uniesień, z których niemożliwym będzie się otrząsnąć.