K’bonus

Artysta RadioZET fot. RadioZET

K’bonus

kraj: Belgia

gatunek: dance, house

K’bonus to jeden z pseudonimów, jakim posługuje się Bruno Truyens weteran belgijskiej sceny muzycznej, który swoimi kompozycjami łączącymi moc najróżniejszych melodycznych stylów, od lat zmienia obraz samego pojęcia muzyki.

Bruno potrafi perfekcyjnie połączyć elementy instrumentalne z przenikającymi basami oraz huraganem silnych przekazów lirycznych, które powodują, że w uszach najzwyczajniej zaczyna nam dzwonić, a nogi same porywają się do tańca. Jego wymiar muzyki house’owej przeniknięty jest inspiracjami zaczerpniętymi z disco, hip-hopu oraz sporej ilości funku. Efekt jest zwyczajnie magiczny. W rezultacie kompozycji Truyensa nie tyle się słucha, co intensywnie przeżywa, zawsze otrzymując solidny zastrzyk pozytywnej energii.

Bruno dopracował praktycznie do perfekcji sposób łączenia w swoich kompozycjach elementów, które są w stanie przeniknąć słuchającego do samej głębi i nie pozostawić na nim suchej nitki. Jest to umiejętność, którą pochwalić może się prawdziwie niewielu współczesnych twórców.

Wymiar muzyczny oferowany przez Bruno to niepowtarzalna przygoda, z której za każdym razem coraz bardziej niechętnie się wraca. Artysta potrafi wymusić na słuchającym silniejsze przyciśnięcie słuchawek do uszu, byle tylko nie uronić nawet najmniejszej nuty. Dzięki temu kompozycji K Bonus można słuchać praktycznie w kółko, za każdym razem odnajdując w nich nowe poziomy zjawiskowego artyzmu.

K Bonus to tylko jeden z projektów muzycznych Bruna, artysta angażuje się w liczne współprace z czołowymi światowymi Dj’ami wydając kompozycje, które pozwalają na spojrzenie na jego muzyczną wizję z zupełnie odmiennej perspektywy. Ponadto muzyk intensywnie występuje na żywo – jego każdorazowe pojawienie się za konsoletą przyciąga tłumy wygłodniałych muzycznie fanów, którzy nigdy nie wracają zawiedzeni.

Jako Dj Bruno przez swoją twórczość ma naprawdę wiele do zaoferowania. Łączenie, boogie, funku, soulu, techno, hip-hopu oraz house’u, gdzie żaden z elementów nie dominuje, lecz płynnie wkomponowuje się w melodyczną całość stanowi rodzaj doświadczenia, którego chce się doznawać jak najczęściej. Szukając prawdziwie unikalnej muzycznej odskoczni, która pozwoli nam skutecznie zasilić wewnętrzne baterie, warto zwrócić się w stronę twórczości K Bonus. Z pewnością będzie to decyzja, której sobie szybko pogratulujemy.