KROKI

Artysta RadioZET fot. RadioZET

KROKI

kraj: Polska

gatunek: electronic, indie rock

Zespół KROKI, to polska formacja łącząca w sobie muzyków pochodzących z Jeleniej Góry, Bielska-Białej oraz Wrocławia. Grupa tworzy swoje zjawiskowe kompozycje muzyczne opierając się w dużej mierze na stylu alternatywnym oraz indie rocku. Od momentu swojego powstania w 2005 roku, artyści szybko wybili się na tle pozostałej muzycznej konkurencji, bardzo ubogacając przestrzeń krajowej sfery rozrywkowej.

Kroki w tym samym roku wydały swoją pierwsza płytę zatytułowaną „Spacer po Wodzie”. Było to wydanie własne, dzięki któremu muzycy szybko zdobyli sobie rozgłos. Unikalność przekazu, przejmujące oraz nowatorskie teksty owinięte w perfekcyjną melodyczną otoczkę sprawiły, że Kroki szybko znaleźli się w centrum uwagi szerszej społeczności odbiorców. Dało im to niezbędną motywację i siłę do kompletowania materiału do przyszłych wydań. W 2008 roku w obiegu pojawił się drugi krążek pod tytułem „Wczorajsze Wiadomości” od tego momentu na nowy studyjny release fani musieli czekać przeszło trzy lata. „Śliczne Dziewczęta Starzeją się Szybciej” ukazało się w 2011 roku, z kolei „Odciski Palców” w 2015 roku.

Każdy krążek stanowi ciekawą odskocznię muzyczną od codziennych, często skostniałych artystycznych schematów. Formacja kroki posiada wręcz intuicyjną zdolność do perfekcyjnego wpasowywania się w aktualne potrzeby słuchaczy, nie tracąc ani krzty unikalności swojego przekazu. Tworzą oni muzykę prawdziwie egalitarną – dla słuchacza i o słuchaczu. Dzięki temu odbiorcy mogą swobodnie utożsamiać się z otrzymywanym przekazem. W efekcie kompozycji muzyków nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa zapewniając sobie moc niezapomnianych, pozytywnych doświadczeń.

Zespół gra głównie muzykę rockową stanowiącą ich własne wydanie. Ciężko dopatrzeć się u nich inspiracji zaczerpniętych z twórczości światowej sławy artystów. To właśnie ten element – prawdziwie unikalna wizja muzyczna sprawia, że Kroki wybijają się na tle polskich artystów.

Skład formacji dynamicznie się zmieniał na przestrzeni lat, w zależności od projektu. Do zespołu dołączali różnorodni artyści, których perspektywa muzyczna pozwoliła na stworzenie niesamowicie zróżnicowanej melodycznej mozaiki, która potrafi skutecznie zahipnotyzować słuchającego.