Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kari Jobe

Kari Jobe fot. Wikimedia Commons

Kari Jobe

kraj: USA

gatunek: muzyka chrześcijańska

Kari Brooke Jobe (urodzona 6 kwietnia 1981) jest amerykańską piosenkarką oraz songwriterką tworzącą muzykę chrześcijańską. Jej pierwszy solowy album zatytułowany „Kari Jobe” szybko przykuł uwagę środowiska artystycznego, zapewniając jej w niedługim czasie nominację do muzycznej nagrody Grammy oraz cztery nominacje do nagrody Dove (z czego trzy wygrała). Jobe jest ponadto pastorem w Gateway Church w Southlake, w Teksasie.

Nieprzeciętny talent muzyczny Jobe dał o sobie znać bardzo wcześnie. Już jako trzylatka Kari rozpoczęła naukę śpiewu, szlifując od najmłodszych lat swoje unikalne zdolności, które w przyszłości miały uczynić z niej wielką gwiazdę muzyki religijnej.

Na deskach muzyki chrześcijańskiej Kari zaistniała w 2004 roku, wykonując „Revelation Song”. Poza rozwijaniem solowej kariery muzycznej Kari czynnie działa w Gateway Worship – chrześcijańskiej formacji muzycznej, związanej z kościołem gdzie jest pastorem. Ich album na żywo zatytułowany „Wake Up the World” zadebiutował na drugiej lokacie w notowaniu Billboardu w kategorii albumów chrześcijańskich w 2008 roku.

Singiel „I’m Singing” z pierwszego albumu Kari przydał artystce sporą popularność, plasując się na wysokim miejscu w notowaniach czołowych amerykańskich zestawień muzycznych. Idąc za ciosem w 2009 roku Jobe wydała kolejne dwa single zatytułowane „Healer” oraz „Adore Him”, które powtórzyły sukces pierwszego releasu. Kari Jobe stanowi dynamiczną siłę rozwijającą nie tylko amerykańską, ale również światową scenę muzyki chrześcijańskiej. Jej anielski głos oraz niesamowita muzyczna głębia potrafi przeniknąć człowieka na wskroś, skutecznie zatrzymując go w codziennym zabieganiu i przynosząc moment należnego wytchnienia.

Mimo dużej ilości pracy oraz odniesionych sporych sukcesów, artystka nie zatrzymuje się, cały czas zbierając materiał do nowych wydań. Przykładem jej tytanicznej pracy jest release z 2012 roku zatytułowany „Where I Find You”. Krążek szybko wpasował się w muzyczne potrzeby międzynarodowych odbiorców, zapewniając sobie wysokie noty w zestawieniach muzycznych Billboardu oraz Canadian Albums Chart.  Niedługo potem Jobe wydała swoje pierwsze Ep zatytułowane „The Acoustic Sessions (Live).  

Artyzm Jobe jest ceniony daleko poza środowiskiem chrześcijańskim, jej umiejętności śpiewu oraz komponowania przemawiają same za siebie. Dzięki temu jej twórczość stanowi ciekawą odskocznię dla każdego szukającego chwili pełniejszego muzycznego oddechu.