Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kasia Kowalska

Kasia Kowalska

Kasia Kowalska

Kasia Kowalska - polska piosenkarka, producentka i aktorka, urodzona 13 czerwca 1973 roku w Sulejówku.

Kasia Kowalska to polska piosenkarka, producentka i aktorka, urodzona 13 czerwca 1973 roku w Sulejówku. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką.
Zaczynała śpiewać w kościele, na szkolnych akademikach, ale jej prawdziwa kariera rozpoczęła się wspólnie z zespołem Evergreen, gdy w 1994 roku wydali pierwszą płytę "Gemini", która zyskała status potrójnej platyny. Po tym sukcesie koncertowała z Edytą Bartosiewicz, występowała też przed koncertami Boba Dylana.

Rok później na festiwalu w Sopocie z piosenką "A to co mam" zdobyła liczne nagrody, w tym Nagrodę Publiczności. Kolejne albumy to m.in. "Koncert inaczej", "Czekając na", "Pełna obaw", "Antidotum", i najnowszy "Antepenultimate'. Single promujące album to "Spowiedź" i "Maskarada".

Artystka w roku 1996 reprezentowała Polskę na festiwalu Eurowizji, gdzie zaśpiewała piosenkę "Chcę znać swój grzech" i zajęła 14 miejsce. Brała udział w charytatywnych koncertach, występowała przed publicznością w USA, gościnnie śpiewała z takimi zespołami jak Fatum, Piersi, i Genocide.

W 2010 roku ukazała się jej płyta koncertowa "Ciechowski. Moja  krew", na której zaprezentowała własne interpretacje utworów zmarłego lidera Republiki.

Kasia Kowalska zagrała rolę narkomanki Moniki w filmie "Nocne Graffiti", a jej piosenka "Straciłam swój rozsadek' znalazła się na ścieżce dźwiękowej.

oficjalna strona: www.kasiakowalska.pl