Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kasia Moś

Kasia Moś fot. facebook.com/kasiamospl

Kasia Moś

kraj: Polska

gatunek: pop

Katarzyna Moś (urodzona 3 marca 1987) to polska piosenkarka, o której zrobiło się głośno na skutek jej udziału w finału trzeciej edycji popularnego programu Must Be the Music: Tylko Muzyka.

Kasia posiada solidne doświadczenie muzyczne, które przekłada się bezpośrednio na zjawiskowość wydawanych przez nią kompozycji. Moś ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, jest ona ponadto absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Kasia doskonale wykorzystuje zdobywaną latami wiedzę, tworząc niepowtarzalne przeboje, które swoim artyzmem potrafią przeniknąć słuchającego do samej głębi i poruszyć w nim często te najbardziej czułe struny.

Swoje pierwsze kroki na drodze wiodącej do profesjonalnej kariery muzycznej Moś stawiała obok Elżbiety Chlebek, do której w wieku 15 lat zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu. W miarę rozwoju swoich zdolności przed młodą artystką zaczęły otwierać się drzwi do różnorodnych współprac. Występowała ona z takimi zespołami jak: Stetsons czy The Fire. Wyniesione doświadczenia pozwoliły na lepsze dotarcie artystycznej wizji piosenkarki oraz zapewniły jej sieć profesjonalnych kontaktów na przyszłość.

W 2002 roku Kasia stworzyła swoje pierwsze demo, które trafiło między innymi do rąk Roberta Jansona założyciela formacji Varius Manx. Trzy lata później muzyk skomponował dla Moś piosenkę zatytułowaną „I Wanna Know”, która pozwoliła Kasi przejść polskie eliminacje Eurowizji.

W 2011 roku w trakcie wakacji w Las Vegas poznała Robin Antin założycielkę amerykańskiej formacji The Pussycat Dolls. Po powrocie do Polski Moś nagrała dla Antin demo. W niedługim czasie została zaproszona do występu na żywo w klubie Viper Room, należącym do aktora Johnny’ego Deppa. W trakcie swojej kariery Moś współpracowała chociażby z takimi gwiazdami jak: Kelly Osbourne, Mya, Carmen Electra czy Eva Langoria. Umiejętności muzyczne Kasi Moś szybko pokonują granice geograficzne, zjednując jej uznanie zarówno ze strony międzynarodowej publiczności, jak i krytyków muzycznych. Jej gwiazda od kilku lat coraz wyraźniej jaśnieje na artystycznym firmamencie, a nowi fani garną się pod jej muzyczny sztandar.

W 2015 roku artystka wydała swój debiutancki krążek „Inspination”, który szybko odbił się pozytywnym echem w polskiej przestrzeni muzycznej. Z tego albumu pochodzi między innymi singiel „Addiction”, dzięki któremu Moś zakwalifikowała się do finału eliminacji 61 Konkursu Piosenki Eurowizji.

Moś to wielowymiarowa artystka, która cały czas angażuje się w liczne muzyczne projekty. Lista artystów, z którymi współpracowała nieustannie się powiększa, a zapotrzebowanie na jej unikalne umiejętności z roku na rok rośnie. Szukając ciekawej muzycznej odskoczni oraz artystycznej wizji, która jest w stanie wpasować się praktycznie w każde gusta, warto zwrócić się w stronę twórczości Moś. Jej muzyka jest zarówno wielowymiarowa jak i uniwersalna, co pozwala na wielogodzinne czerpanie z głębokiego źródła unikalnej melodycznej energii.