Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kasia Wilk

Kasia Wilk

Kasia Wilk

Wokalistka, znana z działalności solowej oraz z współpracy z zespołami KTO TO, Dreamland, Groovestreet oraz z Mezem.

Kasia Wilk (ur. 3 stycznia 1982r.) pochodzi z Lubina, ale od ponad 10 lat mieszka w Poznaniu.

Uznawana za jedną z najzdolniejszych polskich wokalistek. Właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości.

Jej sukces zaczął nabierać tempa w wyniku współpracy z zespołem Kto To, z którym wspólnie wylansowali takie przeboje jak „Zero do stracenia” czy „Gdy minie sen” – II miejsce w opolskich debiutach w 2005r. Oprócz tego śpiewała w chórkach u Kayah (m.in. koncert "MTV Unplugged"), a w Orkiestrze Adama Sztaby stanowiła wokalny alt.

Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo i ich wspólne hity „Ważne” czy „Sacrum”. Ten pierwszy przyniósł im II miejsce w konkursie opolskich premier w 2005 roku.

Solową przygodę rozpoczęła w 2008 roku, kiedy pojawił się jej pierwszy singiel pt. „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. Kilka miesięcy później, w październiku 2008 ukazał się długo wyczekiwany solowy album „Unisono”. To z niego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który przyniósł Kasi zwycięstwo w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009.

W lutym 2011r. ukazał się singiel pt. "Być może" zapowiadający drugi solowy album Kasi. Kolejny utwór z tej płyty pt. "Escape" w czerwcu 2011 r. został nagrodzony "Brązową Premierą" na festiwalu w Opolu. Nowy album „Drugi raz” ukazał się 25 listopada 2011r. nakładem wytwórni Universal Music Polska. Pochodzi z niego również singiel "Po prostu", który walczył o nagrodę trendy na Festiwalu Sopot Top Trendy. 

Obecnie Kasia pracuje nad trzecim albumem.

Oficjalna strona: www.kasiawilk.com